Від початку свої роботи Агропромислова виставка «Agroexpo», співорганізатором якої є Федерація роботодавців України, стала провідним майданчиком для проведення системного діалогу держави і бізнесу, вирішення актуальних питань розвитку вітчизняної машинобудівної промисловості та аграрного сектору України.
Коли виставка була лише задумом, існувала проблема: на щорічній агровиставці у Києві на ВДНГ було лише кілька експозицій, обмежених в розмірі, а найкращі місця віддавалися глобальним компаніям, які можуть платити великі гроші. Вони заздалегідь замовляли площі, а вітчизняні виробники сільгосптехніки були за залишковим принципом. Тобто наші виробники просто не мали змоги бути максимально представленими на виставках, які є в Україні. Вони займали позицію «бідних родичів». Тепер ситуація змінилася.
У 2013 році вперше відбулася Всеукраїнська агропромислова виставка «АгроЕкспо» у Кіровограді, у якій взяло участь понад 300 компаній-виробників техніки, обладнання, матеріалів, засобів та послуг для АПК, а також аграрні й технічні ВНЗ. Тоді це було 36 тис. кв. м відкритої виставкової площі.
Читайте також: Аграрії та машинобудівники просять Президента зберегти державну програму підтримки сільськогосподарського машинобудування (ФОТО)
Сьогодні AGROEXPO — міжнародна агропромислова виставка, яка входить в десятку найбільших виставок Європи. Загальні виставкові площі зросли від початку в 4 рази та становлять 125 000 кв. м. ( в т. ч. 22 700 м2 критих павільйонів). Що стосується компаній — експонентів, то цього року участь у виставці беруть 450 компаній-експонентів та 480 учасників «Покровського ярмарку».
Міжнародна агропромислова виставка «AGROEXPO» вже знають давно не тільки як торговельний майданчик, а комплексний механізм, з яким пов’язано багато інших сфер економіки. Незважаючи на складний економічний період, пов`язаний з пандемією, вітчизняне машинобудування сільськогосподарської техніки продовжує демонструвати хороші темпи зростання. На зростання показників позитивно впливає Програма компенсації для агробізнесу, зокрема, державна програма підтримки вітчизняного сільгоспмашинобудування.
Читайте також: На львівському заводі «Електрон» відбулася презентація законопроекту про локалізацію виробництва (ФОТО)
За роки її існування число виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло до 4,5 разів, що сприяло розширенню кількості робочих місць щонайменше на 5 000 тис. А відсоток вітчизняної техніки у формуванні ринку сільгосптехніки та обладнання в Україні зріс до 33% у 2019 із 15,2% у 2017. Зараз перед Урядом та виробниками стоїть завдання по створенню по-справжньому технологічно розвинутої економіки і збільшення обсягу виробництва обробної промисловості. Галузь сільгоспмашинобудування має для цього значний потенціал.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, вже з 1 січня 2021 року частка локалізації для залізничного та громадського транспорту, наприклад, потягів метро, трамваїв або електропоїздів повинна бути не нижче 30-35%. А для комунальної, спецтехніки і енергетичного обладнання (насоси, трансформатори, турбіни) — від 25 до 40% в залежності від складності виробництва. У проекті закону передбачено поступове збільшення рівня локалізації до 2024 року. Це означає, що переможцем тендеру, оголошеного державною або комунальною структурою, зможе стати тільки та компанія, яка забезпечить виробництво в Україні не нижче встановленого рівня.
Читайте також: Локалізація захистить ринок комунальної техніки України від демпінгового імпорту
Локалізація виробництва – це нові виробництва та технології, висока додана вартість, гідні зарплати, нові робочі місця та збереження вже існуючих. І не лише у машинобудівній галузі. Адже, на одне робоче місце у машинобудуванні приходиться сім робочих місць у суміжних галузях.
У Федерації впевнені, що за цих умов вітчизняні машинобудівники отримають потужний стимул для динамічного розвитку та повною мірою розкриють свій потенціал.
З метою підтримки зазначених ініціатив Федерація роботодавців розпочала збір підписів під відкритим зверненням до керівництва країни. До цієї ініціативи вже долучились понад 200 підприємств в усіх областях України. Збір підписів триває і під час виставки. Поставив свій підпис і Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.