Сьогочасний світ і тотальна модернізація процесів вимагають абсолютних новацій у всьому, тому виробництво сучасної техніки неможливе без глобального технічного переоснащення виробничих потужностей. Розуміючи життєву необхідність таких змін, прагнучи переходу на принципово новий рівень виготовлення продукції, ПК «Пожмашина» розпочали поступове оновлення станків та іншого обладнання. Це відбулося близько 5 років тому.
На сьогодні технічна база виробничих цехів оновлена приблизно на 70 % та охоплює повний цикл виготовлення продукції – від заготовки деталей до фарбування готової одиниці техніки.
Зварювальні роботи проводяться на роботизованому зварювальному комплексі Fanuk. Чи не єдиному в Україні комплексі такого типу. Починали працювати кілька років тому, фахівці проходили спеціальні навчання, а зараз вже цілком перейшли на зварювання головних елементів конструкції, як протипожежної, так і сільськогосподарської техніки.
Читайте також: Закарпатський феремер розбагатів завдяки фрукту
Гідравлічні листозгинальні та різальні машини, машини плазмової різки Eckert, серед яких мали поповнення цього року, і тепер можемо робити різання в 3D.
Попередня обробка та чищення металу відбувається за допомогою дробометної установки – це значно підвищує зносостійкість готового виробу, створює надійний бар`єр від пошкодження елементів конструкції корозією.
Окремим напрямком є ливарне виробництво – тут відбулася заміна ливарних печей на нові — більш сучасні та продуктивні. Тепер процес лиття став більш точним, ефективним та автоматизованим. Гідроохолодження системи, збільшення продуктивності праці, можливість керування тривалістю плавки.
Печі оснащені дистанційним пультом керування, призначеним для управління та регулювання процесами плавки – включення, відключення печей та гідравлічних насосів, управління нахилом печі, індикаторами основних параметрів роботи та станом обладнання. Потужність дозволяє переплавити 250 кг сталі за 1 годину і при цьому спожити майже в 4 рази менше електроенергії, в порівнянні зі своїми аналогами.
Читайте також: Локалізація захистить ринок комунальної техніки України від демпінгового імпорту
Фарбування продукції відбувається у спеціальних сушильно — фарбувальних камерах, де витримується оптимальна для виконання робіт температура, діє система вентиляції та забезпечується рівномірне покриття усього виробу з мінімізацією зовнішніх впливів.
Не менш важливий процес забезпечення виробництва матеріалами та сировиною. Саме тому у 2018 році ми інвестували в запровадження ERP-системи управління виробництвом та логістикою. Після 2 років експлуатації впевнено можу сказати, що це дозволило скоротити кількість запасів на складах сировини, скоротити внутрішньо-виробничу логістику, сегментувати постачальників, ураховувати кожний «гвинтик» у виробничому процесі.