Колишній міністр фінансів України, ексрадник глави Офісу президента Ігор Уманський вважає, що влада «провалила кейс із медициною». Таку думку він висловив в інтерв’ю головній редакторці видання «ГОРДОН» Олесі Бацман.
«У нас уже, знаєте, провісники економічного апокаліпсису давно витають. 26 млрд грн ще в ковідному фонді не витрачено на сьогодні. Моє глибоке переконання: поки є час, їх потрібно сконцентрувати на медицині. Але точно не можна ці 26 млрд розтратити. Добре б [гроші] у справу пішли, але грабують. Грабують! Півтора місяця тому я цю інформацію передав, але, на жаль, ми бачимо ситуацію, яку бачимо. Медикам грошей не повернули. Кейс із медициною провалено. Ситуація в бюджетній сфері насправді критична, архікритична…» – сказав він.
Уманський: Друзі, зупиніться! Глибока криза у країні – зупиніться з вашими хотілками. Читайте повний текст інтерв’ю
ВІДЕО
Уманського призначили міністром фінансів в уряді Дениса Шмигаля 4 березня. На позачерговому засіданні 30 березня Верховна Рада звільнила його. У квітні 2020 року стало відомо, що Уманський стане радником глави Офісу президента Андрія Єрмака. 12 листопада він розкритикував рішення влади ввести «карантин вихідного дня» в Україні і написав заяву про звільнення з Офісу президента. 27 листопада Єрмак повідомив, що прийняв відставку ексміністра.
У квітні Верховна Рада внесла зміни до держбюджету, якими схвалила створення фонду боротьби з коронавірусною інфекцією. Спочатку уряд пропонував закласти у фонд 97,1 млрд грн, але народні депутати не підтримали цієї ідеї, унаслідок чого ухвалили рішення зменшити розмір фонду до 64,7 млрд грн. Пізніше розмір фонду зріс до 66 млрд грн.
Згідно з рішенням уряду, гроші з фонду скерують на допомогу громадянам, зокрема похилого віку, у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України коронавірусу; на одноразову допомогу членам сімей працівників закладів охорони здоров’я, які загинули від COVID-19; інші заходи, спрямовані на боротьбу зі спалахом інфекції.
Однак кошти з фонду також виділяли на будівництво та ремонт доріг і на зйомку патріотичних серіалів.
Як свідчать дані Мінфіну, найбільшу кількість коштів із фонду витратили на будівництво і ремонт доріг – 20,8 млрд грн із передбачених 32 млрд грн. 6,8 млрд грн передали Фонду соцстрахування у разі безробіття, майже 2,5 млрд грн – на доплати поліцейським, військовослужбовцям Нацгвардії і Держприкордонслужби. З фонду витратили майже 40,6 млрд грн, залишається трохи більше ніж 25 млрд грн.