Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо 28 листопада виступив із заявою, присвяченою Дню пам’яті жертв голодоморів, повідомила пресслужба канадського уряду.
Із 1932-го до 1933 року тоталітарний радянський режим Йосипа Сталіна в Україні спричинив жахливий голод – геноцид, який мав зломити дух українського народу, стерти його ідентичність і зупинити його прагнення до свободи та незалежності. Мільйони померли від голоду, серед них багато дітей, інших заарештовували, депортували або страчували в межах цієї жорстокої кампанії. Перед лицем такої жорстокості українці вистояли», – заявив він.
Трюдо сказав, що українці міцно трималися за свою мову та культуру, незважаючи на спроби режиму придушувати і переслідувати їх. Україна у 1991 році здобула незалежність від понад піввікового радянського гніту та правління, підкреслив він.
«Десятиліттями жорстоку реальність Голодомору заперечували, а страждання українців приховували від світу. Наш обов’язок – пам’ятати історії тих, хто загинув, і тих сімей, які постраждали. Ми мусимо прийняти ці суворі істини і зобов’язатися завжди діяти, коли права людини перебувають під загрозою. У цю урочисту річницю я закликаю всіх канадців ушанувати пам’ять жертв Голодомору і визнати внесок українських канадців до побудови кращої країни для всіх нас. Я також підтверджую непохитну підтримку Канадою вільної та незалежної України», – додав він.
Заяву Трюдо підсумував українською фразою «Вічна їм пам’ять», транслітерованою латиницею.
Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який спричинив багатомільйонні людські жертви у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначають, що загальна кількість померлих через голод протягом тих років сягає 7 млн осіб. В Україні Голодомор вважають актом геноциду українського народу, інспірованим урядом СРСР. День пам’яті жертв Голодомору – четверта субота листопада.