У Голодомору, який пережила Україна у 1930-ті роки, є конкретні винуватці. Про це 28 листопада заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, якого цитує сайт МЗС.
«Трагедія Голодомору не абстрактна. Вона особиста. Це мозаїка поламаних доль цілком реальних людей. І відповідальність за неї не абстрактна. Вона має конкретні прізвища. Це [радянські діячі Йосип] Сталін, [В’ячеслав] Молотов, [Лазар] Каганович, [Павло] Постишев, [Станіслав] Косіор, [Влас] Чубар, [Мендель] Хатаєвич та інші більшовики», – сказав дипломат.
Він зазначив, що в його родині після Голодомору представники старшого покоління навіть у «ситі» роки не залишали нічого в тарілці.
«Для нас, українських дипломатів, донесення правди про Голодомор-геноцид – це професійний виклик і справа честі. Борючись за визнання Голодомору геноцидом у світі, ми боремося не лише за себе. Ми боремося і за тих, хто не міг захистити себе тоді», – пояснив Кулеба.
Він підкреслив, що через «нелюдську жорстокість Сталін і його поплічники цілеспрямовано заморили мільйони українців голодною смертю».
У МЗС України зазначили, що 28 листопада, у День пам’яті жертв голодоморів, українці в усьому світі висловлюють «обурення проти спроб радянської, а згодом російської влади приховати правду про злочин».
Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який спричинив багатомільйонні людські жертви у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначають, що загальна кількість померлих через голод у ті роки сягає 7 млн осіб. В Україні Голодомор вважають актом геноциду українського народу, інспірованим урядом СРСР. День пам’яті жертв Голодомору – четвертої суботи листопада.