Збалансувати державний бюджет України не дала змоги пандемія коронавірусної інфекції. Про це 28 листопада заявив у ефірі телеканалу «Україна 24» народний депутат України, голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія.
«Живемо в борг. Ну, на превеликий жаль, 10 років вели до цього. Можливо, понад 10 років. І це зараз коронавірус. Якби не було коронавірусу, можна було б придумати якийсь такий квантовий стрибок, антикризову якусь програму, яка дозволяла б знижувати [дефіцит бюджету]. А сьогодні, оскільки увесь світ бореться за ці позикові гроші, для всіх дуже складна ситуація», – сказав він.
Нардеп розкритикував пропозиції «фаталістів» оголосити в Україні дефолт і замість повернення грошей за міжнародними запозиченнями «реінвестувати кудись усередину».
«Так тільки людям здається, що просто лінійно рахують, що ось тут 700 мільярдів, які потрібно віддати, вони не розуміють, що як тільки ви оголосите хоча б переддефолтний стан, скільки всього захлопнеться. Великі корпорації, компанії, робочі місця, тощо, це все призведе до некерованого хаосу взагалі. Але втім, у парламенті є багато опозиціонерів, які хочуть і штовхають навмисно, і ненавмисно, і вірять ось в цю ось історію – давайте всім пробачимо наші борги», – пояснив Арахамія.
Проєкт держбюджету на 2021 рік опублікували 14 вересня. Верховна Рада України 5 листопада ухвалила проєкт у першому читанні.
У початковій версії прибутки бюджету передбачили на рівні 1,071 трлн грн, витрати – 1,350 трлн грн. У затвердженій до другого читання редакції прибутки збільшили до 1,092 трлн грн, витрати зменшили до 1,328 трлн грн.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 стався нарикінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на 30 листопада у країні зареєстрували 732 625 випадків коронавірусної інфекції, із них 9946 – протягом останньої доби. Із початку епідемії померло 12 327 пацієнтів із COVID-19, одужало 345 149 осіб.