Ексміністр енергетики і вугільної промисловості України Ігор Насалик подав апеляційну скаргу на рішення Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) про закриття його справи за обвинуваченням його в недостовірному декларуванні, яке той прийняв на підставі скасування Конституційним Судом України статті 366-1 Кримінального кодексу України. Про це Насалик повідомив «Главкому».
«Із мене з абсолютно безпідставного приводу, що вже доведено в суді, зробили спочатку підозрюваного, а потім й обвинуваченого. І брали участь у цьому «шабаші» і НАЗК, і САП, а тепер приєднався й ВАКС, – сказав ексміністр. – Мені не потрібна «благочинність» у вигляді закриття справи, я не винен і вимагаю відновлення своїх прав та чесного імені. Нехай несуть відповідальність усі, хто брав участь у цькуванні мене».
За інформацією Насалика, цього року Нацполіція і ДБР зареєстрували п’ять кримінальних проваджень за фактом дій слідчих НАБУ, прокурорів САП, причетних до розгляду його справи у Вищому антикорупційному суді. Кримінальні провадження №62020100000000149, №62020100000000104, №62020000000000569, №12020105090000464 і №12017100060005342, за його даними, було зареєстровано за фактами підроблення документів і доказів, невиконання рішення суду, давання неправдивих свідчень, допиту важливвого свідка слідчими НАБУ.
Ексміністр також нагадав, що Верховний Суд України 10 квітня 2019 року визнав незаконним рішення Нацагентства із запобігання корупції щодо його декларації, на основі якого було розпочато кримінальне провадження, а результати перевірки декларації скасував.
Окрім цього, Насалик заявив, що неодноразово звертався в НАЗК по роз’яснення, чи зобов’язаний він указувати в декларації оспорюваний у суді «борг». На що двічі дістав від НАЗК відповідь про те, що в декларації не потрібно вказувати спірні фінансові зобов’язання, які він не визнає й оскаржує в суді, до рішення суду.
Ексміністр зазначив, що в разі відмови в задоволенні його апеляційної скарги має намір відстоювати свої права і захищати інтереси аж до Європейського суду з прав людини.
Насалик під час засідання суду 24 листопада відкликав клопотання про закриття справи, яке державний адвокат подав на підставі рішення Конституційного Суду.
У вересні 2018 року стало відомо, що Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом декларування Насаликом недостовірної інформації.
Як інформував «Судовий репортер», у липні 2017 року львівський бізнесмен Петро Димінський подав позов до Насалика. Він вимагав стягнути з нього $1,88 млн боргу і 4,2 млн грн відсотків. У Національному антикорупційному бюро вважали, що Насалик приховав факт одержання позики.
Ексміністр стверджував, що Димінський і його оточення підробили документи про позику. «Олігарх Димінський мстить мені, бо коли мене призначили міністром, я відмовився призначати його людей на посади в системі ПЕК та вирішувати інші «питання», – прокоментував інформацію про підозру Насалик.
Він також зазначав, що рішення Нацагентства із запобігання корупції щодо його декларації, на підставі якого було розпочато кримінальне провадження, Верховний Суд України скасував 10 квітня 2019 року.
Підозру Насалику за ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу України було оголошено в липні 2019 року.
Досудове слідство у справі Насалика було завершено в серпні.