Національне антикорупційне бюро 1 грудня повідомило колишнього народного депутата Максима Микитасья про підозру в хабарництві, інформує пресслужба НАБУ.
У релізі не вказували імені екснардепа, але уточнили, що йдеться про колишнього кінцевого власника «Укрбуду», який фігурує у справі про розкрадання 81 млн грн Нацгвардії. Про те, що це Микитась, пише в Telegram і Центр протидії корупції.
НАБУ підозрює Микитася в даванні хабаря за забезпечення видання недостовірного письмового висновку судового експерта, ідеться в повідомленні бюро.
«Колишній народний депутат, діючи у змові з експосадовцем державної компанії «Укрбуд», домовився із заступником директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України про внесення недостовірних даних до експертизи таким чином, щоб різниця в ринковій вартості між жилкомплексом на Печерську і на околиці Києва була мінімальною – 7 млн грн замість 81 млн грн. В обмін на це посадовець ДНДЕКЦ отримав неправомірну вигоду у вигляді машиномісця ринковою вартістю 250 тис. грн», – ідеться в релізі.
Дії екснардепа та експерта кваліфікували за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Експерта повідомили про підозру напередодні.
2 жовтня 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України оголосили Микитасю про підозру у справі про заволодіння нерухомістю в Києві, яка належала Нацгвардії. За версією слідства, Нацгвардія і компанія-забудовник уклали угоду про будівництво житлового комплексу на території колишньої військової частини в Києві. За це Нацгвардія мала отримати там 50 квартир і 30 паркомісць. Однак у 2016–2017 роках сторони уклали додаткові угоди, згідно з якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці міста. Слідство вважає, що сума збитків, завданих державі внаслідок цього, становить 81,6 млн грн.
Микитасю інкримінують ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (співучасть у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним через зловживання службовим становищем). Загалом у справі фігурує восьмеро осіб.
У жовтні 2019 року Вищий антикорупційний суд України заарештував Микитася з правом внесення застави в розмірі 80 млн грн. Родичі бізнесмена внесли заставу, він вийшов із СІЗО, на нього наділи електронний браслет.
У січні 2020 року прикордонники зняли Микитася з рейсу під час спроби покинути Україну.
На початку квітня ВАКС за порушення покладених судом зобов’язань стягнув із Микитася 80 млн грн застави і призначив нову – 100 млн грн. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі «Українській правді» повідомляли, що штрафні санкції до експрезидента «Укрбуду» застосували у зв’язку з тим, що він зустрічався з двома свідками. Прокурори наполягали на арешті Микитася, однак суд відмовив. У травні Апеляційна палата ВАКС відправила Микитася під варту. Востаннє строк тримання в СІЗО Микитасю продовжили до 24 грудня.
Микитась фігурує в ще одному кримінальному провадженні. Його обвинувачують в завданні легких тілесних ушкоджень голові Любецької об’єднаної територіальної громади Чернігівської області. Це кримінальне провадження передали в суд.