1 грудня на сайті Європейської комісії опублікували щорічний звіт із виконання Україною Угоди про асоціацію.
Як указано в релізі, опублікованому на сайті Єврокомісії, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Україна, попри дестабілізувальні дії з боку Росії, конфлікт на сході й пандемію коронавірусу, і далі досягає прогресу на шляху реформ.
«Важливо, щоб політичні лідери продовжували ці зусилля з незворотності реформ, особливо у сфері верховенства права. Народ України очікує цього», – підкреслив він.
У ЄС зауважили позитивні зрушення в «основних реформах – таких як банківська і земельна», акцентували на прогресі в розвитку цифрових технологій, вітали реформу децентралізації.
Також у заяві позитивно оцінюють початок роботи Вищого антикорупційного суду і поліпшення взаємодії між Національним антикорупційним бюро і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.
«Однак наразі кількість обвинувальних вироків, ухвалених за результатами розслідувань корупційних справ, залишається низькою. Недавні рішення Конституційного Суду України (після рішення КСУ про скасування частини положень антикорупційного законодавства у країні почалася конституційна криза. – «ГОРДОН») ставлять під сумнів досягнення країни в боротьбі з корупцією і підтверджують, що енергійна судова реформа залишається життєво важливою», – підкреслюють у релізі.
З 2014 року Європейський союз спільно з європейськими фінансовими установами організував виділення на підтримку України понад €16,5 млрд; ЄС і далі підтримуватиме Україну у проведенні реформ, додали у ЄС.
Такі звіти Єврокомісія публікує щорічно. Цього року документ стане основою для Ради асоціації Україна – ЄС, яка відбудеться 8 грудня, зауважує «Німецька хвиля».
16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.
За даними Міністерства цифрової трансформації України, станом на липень 2020 року угоду було виконано на 41,6%.
6 жовтня за підсумками саміту у Брюсселі Україна і Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Сторони очікують подальшого посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох областях: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансова співпраця.