Як безпечно подорожувати та працювати за кордоном, розповідали нині закарпатцям. Представники громадської організації «Веста», юристи та поліцейські влаштували інформаційну акцію на автовокзалі в Ужгороді до Всесвітнього дня боротьби за скасування рабства.
Наразі, за словами головного спеціаліста обласного департаменту захисту населення Василя Савчина, 32 закарпатців мають статус людини, яка постраждала від торгівлі людьми.
Інформаційну акцію проводили на автовокзалі, бо звідси люди їдуть за кордон, — пояснила голова громадської організації «Веста» Інна Сабадош. Волонтери розповідали, про функціонування національної гарячої лінії 527 та пояснювали, що потрібно робити, аби не потрапити в рабство.
Люди, які зазнали трудової експлуатації, можуть отримати безоплатну правову допомогу. Востаннє юристи Ужгородського центру представляли в суді людей, які потрапили в рабство, торік.
Директор Ужгородського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Михайло Давиденко згадав про випадок, коли родина із чотирьох людей (двоє – діти) була по суті викрадена: «Їх замкнули в підвалі і намагалися їх далі експлуатувати. Але одному із учасників вдалося втекти. Це була досить відома на Закарпатті справа».
Найчастіше закарпатці потрапляють у трудове рабство, каже головний спеціаліст обласного департаменту захисту населення Василь Савчин.
За його словами, особа, яка отримала статус постраждалого від торгівлі людьми, має право на одноразову грошову допомогу у розмірі близько семи тисяч гривень.