Заступник глави Офісу президента Олег Татаров придумав усі схеми, за якими було відібрано компанію «Укрбуд», заявив колишній народний депутат і ексдиректор компанії «Укрбуд» Максим Микитась 2 грудня у Facebook.
«Локдаун корупції – так локдаун. Про Татарова. Я будував наш «Укрбуд» і сотні найкращих будівельних проєктів України – і на роль фунта перед нашими інвесторами і громадськістю не підписувався. Нехай відповідають ті, хто пустив «Укрбуд» під укіс. Час зачепити і приховану частину айсберга в історії з рейдерством «Укрбуду». З учорашнього дня на мейл [email protected] сиплються запити від ЗМІ. Юристи передали мені купу роздруківок, і відповісти письмово з камери окремо кожному виданню фізично нереально. Тому передаю для публікації відповіді щодо низки повторюваних запитань, тим більше, що майже всі запити від медіа протягом останньої доби стосувалися переважно одного – ролі в історії з «Укрбудом» Олега Татарова», – написав Микитась.
Він повідомив, що познайомився з Татаровим у 2011–2013 роках, і перші його контакти з «Укрбудом» відбулися в той час, коли Татаров був заступником Головного слідчого управління МВС України.
«Під час одного з наїздів з обшуком на «Укрбуд» було «вилучено» $300 тис. Тоді під час розв’язання питання про їх повернення й відбулося знайомство з Татаровим. Після втечі [експрезидента Віктора] Януковича і звільнення Татарова з органів в «Укрбуд» звернулися із проханням працевлаштувати його. «Сильний юрист для розв’язання особливих питань». В «Укрбуді» він працював під керівництвом директора [Олега] Майбороди. Розв’язував питання з різними державними органами. Паралельно підробляв наданням юридичних та інших послуг ексоточенню Януковича. Пам’ятаю за кількома робочими питаннями й ситуаціями. Його курирував переважно Майборода, і вони були близькі», – стверджує Микитась.
За його словами, рік тому, коли в «Укрбуді» почалася криза, роль Татарова як фахівця «щодо схема» була суттєвою ій «дуже неоднозначною».
«Він разом із Майбородою активно відстоював варіант заходження «інвестора» саме в особі [співвласника ресторанної компанії FM-груп (мережа Tarantino Family) Дмитра] Федотенкова. Хто там у них був головним ідеологом схем, я точно не знаю. Це він – автор схем, складених ним меморандумів, за якими й повели «Укрбуд». Це він займався юридичним оформленням документів щодо перереєстрації «Укрбуду» на підконтрольних Майбороді та Федотенкову підставних осіб. Татаров юридично так склав документи, що я відразу втрачав контроль над активами «Укрбуду» під «гарантії» грошей на добудову ЖК «на потім». «Укрбуд девелопмент» переоформили на підставних осіб, але грошей на добудову «нові господарі» так і не завели, а зосередилися на розпродажі активів (тема умов і сум меморандумів і, що ще важливіше, вигодонабувачів у подальших sales актуальна, її буде висвітлено окремо)», – повів далі екснардеп.
Микитась стверджує, що з осені 2019 року й до сьогодні у дружин Татарова і Майбороди є спільний бізнес – взуттєві магазини, із самого початку мережу відкрили дружини Майбороди і самого Микитася, але рік тому дружина Татарова «зайшла» на частку дружини Микитася.
«Або подивіться, як багато квартир у дорогих ЖК «Укрбуду» оформлено на нього та його родичів, близьке оточення. «Придбання», як ви розумієте, відбувалося не на загальних підставах, а часто з дисконтом до 70%. Коли мене заарештували, саме Татаров одразу скерував адвоката зі своєї орбіти, і я швидко почав «тонути» по всіх фронтах. Нещодавно мені повідомили, що нашу скандальну зустріч щодо питання консолідації заради порятунку «Укрбуду», яка коштувала мені свободи і 30 млн грн, Майборода потайки записав на відео якраз за ідеєю Татарова, який і забезпечив його спецтехнікою. Щоб остаточно прибрати мене від «Укрбуду» в СІЗО», – заявив Микитась.
Він додав, що Татарв також відігравав особливу роль у ланцюжку з дезінформації перших осіб держави щодо ситуації з «Укрбудом».
«Але це вже інша, більша тема, не для експрес-відповідей. На моє щире переконання, Татаров причетний до трагедії «Укрбуду» і лих 13 тис. сімей його інвесторів. Вірю, що президент України Володимир Зеленський щиро переживає за долю України і просто не знає про багато що, що провертають у нього за спиною! І дізнатися це ми всі мають йому допомогти», – підсумував колишній нардеп.
Він заявив, що побоюється щодо своєї безпеки в СІЗО.
https://www.facebook.com/maxim.mikitas/posts/1483097888551277
Головний редактор видання «Цензор.НЕТ», журналіст Юрій Бутусов писав, що Микитась дав свідчення проти Татарова. За його даними, екснардеп сказав, що «саме Татаров передав хабар за те, щоб експерти визначили розмір збитків державі від обміну квартир у «мізерні» 7 млн грн. Бутусов заявляв, що Татарову «найближчим часом» вручать підозру.
Кримінальне провадження, у межах якого нібито ведуть розслідування щодо Татарова, було відкрито ще 2019 року. Головного його фігуранта Микитася підозрюють у махінаціях із закупівлею квартир для Нацгвардії.
За версією слідства, Нацгвардія та «Укрбуд» уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали побудувати житловий комплекс – там Нацгвардія мала отримати 50 квартир і 30 паркомісць. Однак у 2016–2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилася від квартир і паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Експертиза засвідчила, що вартість квартир на околиці на 81 млн грн менша за ту, в яку оцінили квартири на Печерську.
Микитасю інкримінують ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (співучасть у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним через зловживання службовим становищем). Загалом у справі фігурує восьмеро осіб.
Зараз екснардеп перебуває в СІЗО – 27 листопада цього року строк його тримання продовжили до 24 грудня.
Про те, що президент України Володимир Зеленський призначив заступником глави Офісу президента Татарова, який курирував усі справи проти активістів Євромайдану, стало відомо 5 серпня. За часів ексміністра внутрішніх справ Віталія Захарченка Татаров був заступником начальника Головного слідчого управління МВС.
Слідчий ГУ МВС України Олег Татаров став відомим своїми коментарями подій, які відбувалися на Майдані.
Татарову належать висловлювання про те, що один з активістів «Автомайдану» Дмитро Булатов перед своїм викраденням купив ноутбук на кошти «Автомайдану».