Збройні сили України готові збільшити національний внесок в операції НАТО і брати участь у плануванні операцій Альянсу з урегулювання криз на ранніх етапах. Про це міністр оборони України Андрій Таран сказав під час брифінгу для послів, військових аташе країн НАТО, пише пресслужба Міноборони.
Розвиваючи практичну співпрацю в межах Програми розширених можливостей НАТО (EOP), Україна прагне збільшити свій внесок у діяльність блоку і досягти максимального рівня сумісності, зазначив міністр.
Таран нагадав, що Україна є першою країною серед партнерів НАТО, яка приєдналися до Сил реагування НАТО. Із 2010 року підрозділи Збройних сил України чергують у Силах реагування Альянсу.
За інформацією Міноборони, 2021 року ВМС України візьмуть участь в операції «Морський охоронець» у Середземному морі. Спільно із МЗС України оборонне відомство вживає заходів для відправлення 2021 року двох представників ЗСУ в місії НАТО в Іраку.
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики позаблоковості.
Відповідно до Військової доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО і досягнення до 2020 року цілковитої сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
9 березня 2018 року в НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.
У грудні 2019 року генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що Україна і Грузія будуть членами Альянсу, але визначати точні часові межі вступу поки що зарано.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.
5 лютого 2020 року Кабінет Міністрів схвалив річну національну програму Україна – НАТО.