Державний департамент США планує відновити посаду спеціального представника з питань України, яку у 2017–2019 роках обіймав Курт Волкер. Про це 3 грудня в коментарі журналістам сказав радник глави Офісу президента з питань стратегічних комунікацій у сфері національної безпеки та оборони Олексій Арестович, пише «Інтерфакс-Україна».
Він зазначив, що Україна має потужну підтримку від Великобританії та США, поки неформальну.
«Ідеться про те, що буде новий спецпредставник США щодо Донбасу, тобто інституційно повертається ця посада. Є кілька заяв МЗС Франції та Німеччини про те, що Україна робить сильні послідовні кроки для виконання домовленостей, а Росія не робить цього», – підкреслив Арестович.
За його інформацією, у майбутній адміністрації обраного президента США Джо Байдена розглядають можливість запровадження проти РФ жорсткіших санкцій.
Арестович повідомив, що 10 грудня відбудеться засідання на рівні глав держав ЄС, під час якого санкції проти РФ продовжать автоматично.
Волкера в липні 2017 року призначили спецпредставником Держдепу США з питань України. На цій посаді дипломат перебував до вересня 2019 року. Він подав у відставку наступного дня після публікації скарги співробітника американської розвідки на телефонну розмову президента США Дональда Трампа із президентом України Володимиром Зеленським. Волкера згадували у скарзі.
У документі зазначено, що 26 липня 2019 року, наступного дня після розмови президентів, Волкер прибув в Україну і зустрівся із Зеленським та іншими українськими політиками. Разом зі спецпредставником був тодішній посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд. За даними інформатора, Волкер і Сондленд давали Зеленському поради, що робити з вимогами Трампа до українського президента.
Протягом семи з половиною років, до жовтня 2019 року, Волкер був виконавчим директором Інституту Маккейна. Він сказав, що вирішив покинути посаду через увагу ЗМІ до його роботи як спецпредставника Держдепу з питань України.
У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого.