Проблема посилення тиску на бізнес в Україні полягає не стільки в особистості голови фінансового комітету ВР Данила Гетманцева, скільки в політиці тих, хто за ним стоїть – партії «Слуга народу» та її «зовнішніх керівників». Про це в ефірі програми «Право на владу» на «1+1» сказав народний депутат України, голова партії «За майбутнє» Ігор Палиця.
«Коли ми говоримо про те, що десять законопроєктів про підтримку бізнесу не потрапляють до сесійної зали, це не Гетманцев – це «Слуга народу». Коли нам не дають понижувати податки, це не Гетманцев – це ті, хто не хоче, щоб український бізнес був конкурентоспроможним. У нас дійшло до того, що посли G7 збирають голів парламентських фракцій і кажуть їм, які закони приймати в Україні. Нам заважають створювати сприятливі умови для бізнесу. Коли чиновник МВФ три тижні тому «забороняв» нам прийняти закон про податок на виведений капітал, нас зробили країною – заручником зовнішніх акторів. Навіть зараз на порядку денному стоїть закон про створення Бюро економічної безпеки – ще один контролюючий орган, який буде тиснути на бізнес», – заявив Палиця.
Він підкреслив, що український бізнес зможе подолати економічну кризу, тільки якщо буде конкурентоспроможним.
«Собівартість товарів і послуг українського бізнесу повинна бути не вище аналогічних товарів і послуг на зовнішніх ринках. А ми сьогодні купуємо імпорт за валюту, якої і так в Україні не вистачає. Тому що українські аналоги – дорогі. У підсумку, навіть незважаючи на зменшення імпорту через карантин, ми отримаємо за підсумками року дефіцит валютного балансу 8–10 млрд. А нам не дозволяють знижувати податки. Дехто хоче просто добити український бізнес», – сказав політик.
Палиця раніше заявляв, що вимагає відставки Гетманцева, але регламентний комітет Верховної Ради відмовився винести в сесійний зал відповідний проєкт постанови.