Верховна Рада України від 4 грудня ухвалила президентський законопроєкт №4431, яким дозволяють виділяти гроші з фонду протидії коронавірусній інфекції для підтримки підприємців під час введення жорсткого карантину, передає кореспондент видання «ГОРДОН».
За основу документ підтримало 302 нардепи, а в цілому – 304. Негайне підписання законопроєкту спікером Ради підтримав 301 депутат.
Законопроєкт змінює ст. 28 закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» так, щоб гроші з COVID-фонду могли виділяти на одноразові виплати підприємцям і застрахованим особам, які можуть втратити доходи під час повної заборони їхньої діяльності в період жорсткого карантину
Компенсацію з фонду передбачено за сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування найманих працівників.
Ще одним ухваленим законопроєктом Рада сьогодні схвалила одержання з бюджету 8 тис. грн за втрату прибутку і роботи через посилення карантину.
Президент України Володимир Зеленський 24 листопада анонсував виплати фізичним особам – підприємцям і працівникам, які втратили роботу через посилення карантину. За розрахунками влади, 1,2 млн осіб зможуть дістати допомогу завдяки цій програмі, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн.
Верховна Рада у квітні 2020 року внесла зміни до держбюджету, якими схвалила створення фонду боротьби з коронавірусною інфекцією. Спочатку уряд пропонував закласти у фонд 97,1 млрд грн, але народні депутати не підтримали цієї ідеї, згодом ухвалили рішення зменшити розмір фонду до 64,7 млрд грн. Пізніше розмір фонду зріс до 66 млрд грн. Згідно з рішенням уряду, гроші з фонду передають на допомогу громадянам, зокрема похилого віку, у зв’язку з негативними наслідками поширення коронавірусу на території України; на одноразову допомогу членам сімей працівників закладів охорони здоров’я, які померли від COVID-19; інші заходи, спрямовані на боротьбу зі спалахом інфекції.
Як повідомляв Мінфін України 2 грудня, з фонду боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19 витратили понад 42 млрд грн. Нa охорону здоров’я виділили 18,5 млрд грн, а витратили 9,3 млрд грн. Найбільше витрачено грошей на реконструкцію і ремонт автодоріг – 20,76 млрд грн із передбачених 32,4 млрд грн.