Юристи Реанімаційного пакета реформ повідомили, що закони «Про альтернативні джерела енергії» та «Про ринок електричної енергії», які стосуються так званого зеленого тарифу, повністю відповідаю конституції. Про це йдеться у висновку, який вони підготували й опублікували 2 грудня.
«Зелений» тариф – це спеціальний тариф, за яким закуповується електрична енергія, вироблена на об’єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (наприклад, сонце, вітер і т.д.). Наявна політика «зеленого» тарифу є наслідком імплементації Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань, зокрема перед Європейським союзом. Тому, якщо з цим тарифом «щось станеться», то це похитне інвестиційну привабливість України як надійного та передбачуваного партнера на енергетичному ринку, а також заподіє значні збитки для держави», – зазначають автори висновків.
Ті положення законів України, щодо яких 47 народних депутатів звернулися з оскарженням до Конституційного Суду України, є конституційними, підкреслюють юристи.
Висновок підготували експерти з конституційного права Центру політико-правових реформ Юлій Кириченко (співголова Ради коаліції РПР) і кандидат юридичних наук Олександр Марусяк. Висновок також погоджено із членами союзу «Коаліція РПР».
Конституційний Суд відкрив провадження у справі про конституційність закону про «зелені» тарифи 10 серпня за позовом 47 народних депутатів, писала «Українська правда».
Роком раніше бізнесмен Ігор Коломойський в інтерв’ю «Цензор.НЕТ» заявив, що обмірковує можливість подання запиту до Конституційного Суду щодо конституційності «зелених» тарифів.
На думку співзасновника асоціації поновної енергетики України Ігоря Тинного, народні депутати, дії яких пов’язані з інтересами бізнесменів Ігоря Коломойського та Віктора Пінчука, створюють тиск на виробників «зеленої» електроенергії, щоб погіршити інвесторам умови ведення бізнесу і полегшити можливість рейдерського захоплення цих підприємств, писала » Хвиля «.