Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова заявила у Facebook 9 грудня, що передання активів банку «Фінанси і кредит» колишнього народного депутата Костянтина Жеваго в управління Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), – важлива і гарна новина.
«Олігархи» – це вже не діагноз і не вирок для системи. Незважаючи на системний опір окремих високопоставлених посадовців, на превеликий жаль, в українських органах влади, нам вдалося добитися проміжного, але дуже чутливого результату в питанні розслідування кримінального провадження щодо розтрати понад 2,5 млрд грн банку «Фінанси і кредит», – написала вона.
За словами Венедіктової, прокурори Офісу генерального прокурора зараз систематизують та аналізують одержану інформацію про втручання високопосадовців у роботу правоохоронних органів та судів.
«Якщо ці дані знайдуть своє об’єктивне підтвердження й у кримінально-процесуальному аспекті, прокурори негайно внесуть відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо зазначених осіб, які відстоювали інтереси підозрюваних у цій справі», – додала вона.
https://www.facebook.com/VenediktovaIryna/posts/185409676554683
Офіс генпрокурора 9 грудня повідомив, що передав в управління АРМА заарештовані корпоративні права, грошові кошти і 26 об’єктів нерухомості банку «Фінанси і кредит».
Банк «Фінанси і кредит» було засновано 1990 року, він входив у десятку найбільших банків України. 2015 року в банку відкликали ліцензію та розпочали його ліквідацію. За рішенням Фонду гарантування вкладів фізосіб вона триватиме до кінця 2020 року. Фінустанова заборгувала Нацбанку України 6,6 млрд грн за кредитами рефінансування, заявляли у НБУ 2019-го.
У межах кримінального провадження щодо розтрати коштів фінустанови повідомили про підозру вісьмох осіб: Жеваго та сімох колишні менеджерів фінустанови, четверо з них перебувають у розшуку, розповідали в Держбюро розслідувань.
Жеваго у справі про розтрату викликали у ДБР на 27 вересня 2019 року, але він не з’явився. Пресслужба бізнесмена повідомила «Економічній правді», що він проходить лікування за кордоном. У ДБР повідомляли, що Жеваго перебуває в одній із країн Європи.
27 вересня підозру в розтраті та відмиванні грошей Жеваго оголосили заочно. За даними «Української правди», екснардепа також повідомили про підозру в недостовірному декларуванні доходів.
1 жовтня Шевченківський райсуд Києва задовольнив позов Національного банку України про стягнення з Жеваго 1,539 млрд грн у рахунок погашення заборгованості банку за надані раніше кредити рефінансування.
28 жовтня пресслужба Ferrexpo повідомила, що Жеваго покинув посаду гендиректора групи компаній і має намір «зосередитися на розв’язанні деяких питань в Україні щодо одного з бізнесів, яким він володів до 2015 року».
Група компаній Ferrexpo займається видобутком і продажем залізної руди. У рейтингу найбагатших громадян України, який опублікував журнал НВ наприкінці жовтня 2019 року, Жеваго зі статками $744 млн посідає дев’яте місце.
Він обирався народним депутатом III–VIII скликань. На позачергових виборах до Верховної Ради 2019 року в мажоритарному окрузі №150 у Полтавській області він програв кандидату від «Слуги народу» Олексієві Мовчану.