Україна домовилася з Європейським Союзом щодо підписання угоди про «промисловий» безвіз для деяких видів продукції з доданою вартістю. Про це заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина на міжнародній конференції «Україна: інвестиційна гавань у часи змін», повідомив «Укрінформ».
«З 1 січня 2021 року відкривається можливість переглянути умови торгівлі з ЄС у напрямку їх подальшої лібералізації. Ми багато зробили для того, щоб не лише оновлення угоди дало результат, але і для того, щоб ми отримали можливості визнання нашої продукції, документів, які видають наші державні органи», – сказала вона.
За словами віцепрем’єрки, ідеться про «промисловий» безвіз для низьковольтного й електромагнітного обладнання, машин і механізмів.
Вона зазначила, що виготовлена в Україні продукція, яка потрапляє до цих категорій, здобувши сертифікат українського органу ринкового нагляду, матиме доступ до ринку ЄС.
16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив законопроєкт про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору.
6 жовтня у Брюсселі відбувся саміт Україна – ЄС, який відкладали через пандемію коронавірусу. У Європейському союзі запевнили, що безвізовому режиму нічого не загрожує, тому що Україна виконує всі необхідні критерії.
За підсумками саміту у Брюсселі Україна і Європейський Союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Згідно з текстом документа, сторони очікують подальшого посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох галузях: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансове співробітництво.