Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував значне збільшення фінансування медицини у країні. Він заявив, що протягом наступних двох років воно зросте на 60%. Про це він заявив на засідання уряду 16 грудня, передає передає кореспондент видання «ГОРДОН».
«У 2021 році в Україні будуть рекордні видатки на медицину в обсязі майже 160 млрд грн. Це на 30 млрд більше, ніж цього року, і майже на 65 млрд більше, ніж у 2019 році», – сказав він
Глава уряду анонсував збільшення заробітної плати медпрацівникам.
«Зарплати всіх медиків підвищать на 30%… При цьому ми плануємо дооснащення 210 приймальних відділень уже на початку року, закупимо майже 450 автомобілів швидкої допомоги», – поінформував прем’єр.
Фінансування боротьби з коронавірусом буде на гідному рівні, пообіцяв Шмигаль.
«Держава продовжить забезпечувати безкоштовне лікування для людей і [збереже] всі доплати медикам, які борються з COVID-19», – сказав він.
Справедливі зарплати мають починатися для лікарів із 23 тис. грн, для середнього медперсоналу – 17 тис. грн, для молодшого медперсоналу – з 12 тис. грн, говорив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Рада, за його словами, не врахувала пропозицій МОЗ в ухваленому держбюджеті на 2021 рік.
Українські медики 14 грудня запустили національний флешмоб #врятуйлікаря, на відео вони говорили про свої зарплати по 6–8 тис. грн.
З квітня до вересня 2020 року зарплата медиків, які надають спеціалізовану допомогу в українських лікарнях, становила приблизно 9 тис. грн до вирахування податків, повідомили в Національній службі здоров’я України. Найнижчі зарплати були в Одеській області – 7,3 тис. грн, у Рівненській – 7,5 тис. грн, у Хмельницькій – 7,8 тис. грн.
Кабінет Міністрів відмовився вносити у проєкт держбюджету на 2021 рік підвищення заробітної плати для медичних працівників.
Проєкт держбюджету на 2021 рік опублікували 14 вересня. Верховна Рада України 5 листопада ухвалила проєкт у першому читанні. У другому читанні законопроєкт розглядатимуть 15 грудня, ідеться на сайті Ради.
У початковій версії доходи бюджету було передбачено на рівні 1,071 трлн грн, видатки – 1,350 трлн грн. У затвердженій до другого читання редакції доходи було збільшено до 1,092 трлн грн, видатки знижено до 1,328 трлн грн.