Сьогодні перший заступник міністра фінансів України (МФУ) Денис Улютін відрекомендував особовому складу Державної фіскальної служби (ДФС) нового керівника – Вадима Мельника, повідомляє пресслужба ДФС.
За словами Улютіна, поки головне завдання керівника ДФС – зберегти професійні кадри, які мають забезпечити основну функцію – розкриття фінансових злочинів.
«Я сподіваюся, у тісній співпраці з ДПС, Держмитслужбою та МФУ ми максимально переведемо бізнес ву легальну площину і забезпечимо наповнення бюджету», – сказав Улютін.
Мельник зазначив, що бачить потенціал служби і вважає, що саме ДФС має стати високопрофесійним спеціальним органом у системі Міністерства фінансів.
«Наша служба повинна стати головним правоохоронним органом, який буде відповідати за фінансову безпеку в державі. Я багато років займаюся цим питанням, тому чітко усвідомлюю проблеми, які існують у службі, і виклики, що стоять перед нами. Це в першу чергу ліквідація незаконних схем, які дозволяють існувати тіньовій економіці. Ми маємо активізувати роботу з налагодження взаємодії як усередині підрозділів, так і з іншими структурами, упорядкувати нормативну базу та покращити рівень забезпечення співробітників», – резюмував керівник ДФС.
У повідомленні пресслужби зазначено, що Мельник має понад 16 років досвіду фінансових розслідувань. До 2013 року він очолював управління з розслідування особливо важливих справ у Міністерстві доходів і зборів.
2014 року Мельника призначили заступником начальника Головного слідчого управління фінрозслідувань ДФС, пізніше він очолив це управління.
Із 2016 року займався викладацькою і науковою діяльністю, як експерт брав участь у розробці концепції зі створення єдиного правоохоронного органу у сфері боротьби з економічними злочинами, яка стала основою законопроєкту про створення Бюро економічної безпеки.
Кабінет Міністрів призначив Мельника головою Державної фіскальної служби 21 грудня. Мельник змінив на цій посаді Дмитра Сосиновича, призначеного менше ніж місяць тому – 25 листопада.
ДФС створено постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року завдяки реорганізації Міністерства доходів і зборів, яке, зі свого боку, указом президента від 24 грудня 2012 року об’єднало в собі Державну податкову та Державну митну служби України. Діяльність ДФС координує уряд.
Кабінет Міністрів України у грудні 2018 року розділив ДФС на Державну митну службу і Державну податкову службу.