Народні депутати, яких обрали за мажоритарною системою від округів у Луганській області, контролюватимуть процес розслідування причин масштабних пожеж, які відбулися у регіоні і призвели до загибелі людей, заявив нардеп від партії «Наш край», член депутатської групи «Довіра» Сергій Шахов під час першого виїзного засідання парламентської тимчасової слідчої комісії. Про це 25 грудня повідомила пресслужба політика.
«Вважаю, що під час розслідування насамперед необхідно дослідити та розглянути обставини, які призвели до виникнення трагедії, а саме бездіяльність, халатність і нескоординованість дій керівництва Луганського обласного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Луганської ОДА – ВДА» , – зазначив Шахов.
Він додав, що в Луганській області через корупцію не можна розраховувати на об’єктивне розслідування. Нардепи зустрілися із постраждалими від пожеж у селах Сиротино, Вороново та Смоляниново. Політикам постраждалі мешканці передали понад 30 письмових заяв.
«Шкода, що жоден із представників місцевої влади навіть не з’явився на ці зустрічі народних депутатів із постраждалими. Наша команда провела аудит наявного вільного житла. Як виявилося, у місті Рубіжне є вільні квартири, де можна розмістити постраждалих. У Новопскові голова ОТГ Вадим Гаєв зміг знайти вільні квартири, щоб надати погорільцям нехай тимчасові, але гідні умови життя. Люди сьогодні живуть у підвалах», – розповів нардеп.
Шахов повідомив, що вимагатиме відсторонення від посад головного пожежника Луганської області та голови військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая.
«Керівник Луганської ОДА наплював на людей, на Конституцію, на права громадян і на ТСК, яка приїхала до області. Він просто встав і покинув залу засідань, хоча до нього багато запитань накопичилося. Ми діятимемо як хірурги і виріжемо цей хворий чиряк», – заявив Шахов.
Протягом вересня у Луганській області сталося кілька лісових пожеж. Масові загоряння лісової підстилки та трави у Луганській області почалися 30 вересня. Пожежі зафіксували у Старобільському, Станично-Луганському та Новоайдарському районах, а також у районі Сєвєродонецька. Мешканців низки сіл евакуювали. За даними ДСНС, 32 населені пункти потрапили до зони ураження. За попередніми оцінками, орієнтовна площа, яку «пройшов» вогонь, становить понад 20 тис. га.
Під час осінніх пожеж у Луганській області загинуло 11 людей, ще 18 (зокрема троє рятувальників) травмувалися, 150 людей евакуювали.
У ДСНС 8 жовтня повідомили, що ліквідували усі лісові пожежі у Луганській області.
В Офісі генпрокурора повідомляли, що слідство перевіряє чотири основні версії причин виникнення пожеж: обстріли з боку не підконтрольних Києву районів Луганської області; умисний підпал; самозаймання трави та лісу через погодні умови; необережне поводження із вогнем.