У МЗС України, коментуючи рішення Ірану про виділення компенсації сім’ям загиблих під час авіакатастрофи під Тегераном громадян України, заявили, що взаємодія з іранською стороною не просувається далі заяв у ЗМІ. Про це представник міністерства 30 грудня сказав «Європейській правді».
У МЗС вважають, що розмір компенсацій мають визначити через переговори сторін.
«Важливою передумовою має стати встановлення причин трагедії та притягнення винних до відповідальності», – підкреслили в міністерстві.
За словами представника МЗС, під час визначення розміру компенсацій будуть враховувати міжнародну практику в таких катастрофах.
«Далі заяв, які іранська сторона робить у ЗМІ останніми днями, взаємодія не просувається. Домовленості, досягнуті під час другого раунду консультацій у Тегерані наприкінці жовтня 2020 року, Іран досі не виконав. Така ситуація є особливо неприйнятною, оскільки йдеться про долі невинних людей», – зазначили у МЗС.
У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що Україна чекає від Ірану на проєкт технічного звіту про обставини аварії літака.
Сьогодні уряд Ірану ухвалив рішення про виплату компенсації в розмірі $150 тис. кожній сім’ї загиблих під час аварії в січні під Тегераном літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ). Про це написало агентство IRNA.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 «Міжнародних авіаліній України», який прямував із Тегерана до Києва, розбився 8 січня поблизу столиці Ірану. На борту перебували 167 пасажирів і дев’ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив. Серед загиблих – 11 громадян України. Більшість пасажирів була громадянами Ірану і Канади.
Влада Ірану, яка стверджувала спочатку, що літак розбився через технічну несправність, 11 січня під тиском лідерів західних країн визнала, що рейс PS752 помилково збила іранська ракета.
23 липня заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін заявив, що розшифрування даних чорних скриньок, яке завершили у Франції, підтвердило незаконне втручання в роботу пасажирського лайнера.
23 серпня Організація цивільної авіації Ірану оприлюднила серію даних, одержаних із бортового диктофона та реєстратора польотних даних літака МАУ. Згідно із записами, екіпаж знав про нештатну ситуацію і намагався контролювати літак до останнього.
Іран заявляв, що згоден виплатити компенсацію за збитий український пасажирський Boeing. Представник міністерства закордонних справ Ірану Аббас Мусаві уточнив, що рішення цього питання «займе час і має різні аспекти з технічної і правової точок зору», а глава Центральної страхової організації Ірану Голамреза Сулеймані заявив, що авіакомпанія МАУ не має одержати компенсацію від Ірану, оскільки збитий іранськими військовими Boeing застрахували європейські компанії.
8 грудня Єнін повідомив, що Іран відкликав пропозицію про виплату компенсацій сім’ям загиблих у катастрофі.