Убивство Шеремета Лукашенком. Що тут не так?
Головне запитання, з якого потрібно починати розмови про «плівки» Шеремета, – кому вигідно зараз злити (сфабрикувати) прослуховування в кабінеті голови КДБ Білорусі. Відповідь на це запитання поставить багато крапок над «і».
1. Сенсаційна новина про прослуховування 2012 року, нібито зроблене в кабінеті голови держбезпеки Білорусі, і документи про місцеперебування Шеремета в Зеленодольську стануть важливим інформаційним важелем боротьби з Лукашенком 2021 року. І Шеремет, як поки це виглядає, – хороша «приманка» для західних ЗМІ (диктатор убиває журналіста). Отже, перше, що потрібно зрозуміти, – це злив інформації не по Шеремету, а проти Лукашенка. І саме із цієї точки зору треба його розглядати.
2. Найважливіші запитання, які потрібно поставити зараз, – це запитання про те, хто міг робити цей запис і чому його злито саме зараз.
На перше запитання відповідей може бути три: росіяни, китайці або якась потужна натівська розвідка. Китайцям точно не потрібно наносити удар по Лукашенку і тому навряд чи їм вигідно було кудись зливати цю інформацію. Натівці – теоретично можливо. Правда, поки неясно, чи буде другий хід. Бо поки ця одноходівка навряд чи завдасть удар по Лукашенку. Росіянам зараз може бути вигідна ця історія, адже вони намагаються прискорити зміну конституції і намагаються зробити все від себе залежне, щоб уже цього року Лукашенко пішов у відставку і замість нього прийшов хтось повністю підконтрольний їм. Між іншим, варто зауважити прямі аналогії цього зливу із плівками Мельниченка, де найяскравішим епізодом була історія про вбивство Гонгадзе (орли Кравченка й аналогічний підрозділ у КДБ Білорусі). Підсумовуючи, запис і злив могли зробити або росіяни (що зараз виглядає більш вірогідно), або ж якась натівська розвідка.
3. Чому злив стався саме зараз? Останнім часом почали стихати протести і не виключено, що подібні речі можуть надати їм нове дихання. Справа в тому, що Лукашенко пробує максимально відтягнути свій відхід від влади і згасання протестів йому якраз на руку.
4. Окремо варто зупинитися на можливості вбивства Шеремета у 2012 році на території РФ. Вірогідність того, що Лукашенко міг віддати такий наказ, виглядає просто неймовірною, адже це означало б, що він робить неймовірно недружелюбний жест щодо Путіна і ставить під загрозу й без того складні відносини двох країн.
5. Чи могли білоруські спецслужби здійснити цей теракт у Києві? Теоретично так. І від того, хто і як розкручуватиме цю тему, стане зрозуміло, хто прослуховував голову КДБ Білорусі. Але чи зможе відкриття цього факту вплинути на внутрішньоукраїнську ситуацію? Поки виглядає, що ні, хоча будуть спроби качати Міністерство внутрішніх справ.
Підсумовуючи, слід зазначити, що поки важливо подивитися за другим і третім кроками цієї історії (якщо вони будуть, звичайно). Зараз же українська лінія цієї історії не є магістральною навіть в Україні.
Джерело: Vadym Denysenko / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора