Штурм Капітолія у Вашингтоні, що стався 6 січня, скидається на події на Донбасі й у Казахстані. Таку думку російський політолог Андрій Піонтковський висловив 9 січня в ефірі телеканала «Україна 24».
Він зазначив, що більшість затриманих поліцією – «ентузіасти, які приїхали з провінції».
«Це справжні фріки. До речі, все це нагадувало мені стилістично штурми [будівель] Служби безпеки [України] та міліції на Донбасі всякими «моторолами», що понаїхали з глибин Росії, – така сама публіка. І ще нагадало Киргизстан. У Киргизстані, коли кожні три роки черговий бунт, там завжди традиція – обов’язково сісти в крісло президента і покласти ноги на стіл«, – сказав Піонтковський.
Він висловив сумнів, що за штурмом Капітолія стоять російські спецслужби, але не відкинув цього.
«Не вони грали вирішальну роль. Цей сценарій створив Трамп, він скликав своїх прихильників протягом тижня з усієї країни«, – пояснив політолог.
6 січня на мітингу, який відбувся перед Білим домом, президент США Дональд Трамп заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів Джо Байдена. Протестувальники вирушили до Капітолія. Трамп обіцяв піти за ними, але поїхав до Білого дому і спостерігав за штурмом по телевізору, стверджує CNN.
Унаслідок заворушень загинуло п’ятеро людей, серед них – офіцер поліції, затримали 52 людей, у Вашингтоні оголосили надзвичайний стан. ФБР оголосило учасників штурму в розшук, за інформацію про тих, хто встановив у будівлі Конгресу США вибухові пристрої, обіцяло винагороду.
7 січня Конгрес США затвердив Джо Байдена переможцем президентських виборів. Він набрав 306 голосів вибірників, його попередник на посаді глави держави Дональд Трамп – 232. Інавгурація нового президента США має відбутися 20 січня.