У 2020 році народні депутати України через порушення закону про позбавлення нардепів права на депутатські виплати у зв’язку з прогулами засідань парламенту або комітетів Верховної Ради недорахувалися понад 30 млн грн, усі кошти повернуто в бюджет. Про це в ефірі телеканала «Україна 24» розповів депутат «Слуги народу» Павло Фролов.
«Ми передбачили в цьому скликанні дуже суттєві штрафи для тих депутатів, які не ходять на роботу або не відвідують засідання комітету. Тобто, якщо за місяць відсоток голосування в депутата менше 70%, то депутат не отримує 42 тис. грн депутатських. Таким чином, наприклад, минулого року понад 30 млн грн зекономлено і повернуто до бюджету. Раніше такої практики не було«, – зазначив Фролов.
За даними Комітету виборців України, головними прогульниками Верховної Ради у 2020 році стали народні депутати групи «За майбутнє» – у середньому за рік на пленарні засідання приходило тільки 46% депутатів. Лідерами відвідуваності стали народні депутати від «Слуги народу» (72%) і «Європейської солідарності» (71%). Усього у 2020 році відбулося 89 пленарних засідань Верховної Ради України.
На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, «Слугу народу» підтримало 43,16% виборців, «Опозиційну платформу – За життя» – 13,05%, «Батьківщину» – 8,18%, «Європейську солідарність» – 8,1%, «Голос» – 5,82%. «Слуга народу» сформувала монобільшість.
У жовтні 2019 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні й у цілому законопроєкт №1035-2 про позбавлення нардепів виплат на депутатську діяльність у разі прогулів. Зокрема, відшкодування витрат припиняють у разі, якщо народний депутат протягом місяця під час чергової сесії Верховної Ради без поважних причин не брав особистої участі в більше ніж третині пленарних засідань або більше ніж половині засідань комітету Ради, до складу якого він входить. Підставою для нарахування виплат народному депутату є реєстрація за допомогою електронної системи.
Згідно з ухваленими парламентом 13 квітня змінами до держбюджету-2020, витрати на апарат Верховної Ради планували на рівні (.Xlsx ) 2,037 млрд грн.