Народний депутат із фракції «Слуга народу», заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський заперечує, що спільно з нардепом Андрієм Деркачем намагався вплинути на президентські вибори у США 2020 року. Про це він написав у своєму Facebook.
«На жаль, неправдиві доноси аферистів щодо нібито мого зв’язку з Деркачем тимчасово, з огляду на об’єктивно складну ситуації у США, дали змогу корупційним паразитам реалізувати чергову аферу. Укотре заявляю про те, що я ніколи не втручався у вибори в інших державах, зокрема й американські вибори, і ніколи не мав стосунку до оприлюднення або інших таких дій так званих плівок Порошенка – Байдена», – написав Дубінський, коментуючи своє внесення Сполученими Штатами Америки до санкційного списку.
Його подальші дії, зазначив нардеп, матимуть юридичний характер.
«Викликає жаль, що деякі посадовці США користуються брехливими доносами аферистів, які фактично сприяють корупції в Україні», – написав Дубінський.
Він також заявив, що не має наміру бути «маріонеткою для країни-агресора чи для наших євроатлантичних партнерів».
https://www.facebook.com/dubinskyi/posts/3872295402821989
Сьогодні, 11 січня, США внесли до санкційного списку щодо України 11 фізичних осіб та організацій. Під санкції потрапило семеро громадян України, зокрема колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, чинний народний депутат від пропрезидентської фракції «Слуга народу» Олександр Дубінський, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко.
За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов’язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США ввели санкції у вересні 2020 року «за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року». Разом із Деркачем санкції ввели ще проти трьох росіян – Артема Ліфшиця, Антона Андрєєва і Дар’ї Асланової, співробітників російського «Агентства интернет-исследований» (більш відомого як «фабрика тролів»).
Деркач у травні, червні, липні та вересні опублікував три партії записів нібито телефонних переговорів п’ятого президента України Петра Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і кандидатом у президенти США Джо Байденом.
На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка та Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна й одержання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України.
У США 3 листопада 2020 року відбувалося основне голосування на виборах президента. На посаду претендувало понад 10 кандидатів, головними конкурентами стали республіканець, чинний глава Білого дому Дональд Трамп і демократ Джо Байден.
7 січня Конгрес США затвердив Джо Байдена переможцем президентських виборів. Він здобув 306 голосів вибірників, Трамп – 232. Інавгурація нового президента США має відбутися 20 січня.