Наступна зустріч радників глав держав «Нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі відбудеться 22 січня. Про це 12 січня повідомила пресслужба президента України.
Учора в Берліні відбулася зустріч радників, яка тривала понад шість годин. Обговорювали реалізацію рішень паризького саміту лідерів України, Німеччини, Франції та Росії, повідомили в Офісі президента.
«Сторони торкнулися всіх питань порядку денного – від безпекових до гуманітарних. Дискусія мала непростий, але конструктивний характер. Усі сторони відзначили важливість дотримання режиму припинення вогню на Донбасі», – ідеться в повідомленні.
Делегат України, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак висловив подяку партнерам із Німеччини та Франції за підтримку України на шляху до встановлення миру на Донбасі.
«Наразі оголошено перерву, продовження зустрічі на рівні політичних радників [призначено на] 22 січня», – додали у пресслужбі.
На зустрічі в Берліні була присутня спецпредставниця голови ОБСЄ у тристоронній контактній групі Гайді Ґрау.
2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
У Парижі 9 грудня 2019 року відбувся останній саміт лідерів «Нормандської четвірки». У його підсумковому комюніке написано, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року, розведення сил та засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості було виконано частково. Планували, що наступний саміт відбудеться 2020 року, однак цього не сталося.