Американський телеканал MSNBC перервав трансляцію інтерв’ю з президентом США Дональдом Трампом після того, як той заявив, що його звернення до протестувальників у Вашингтоні 6 січня було доречним. Фрагмент трансляції опубліковано на YouTube-каналі Raw Story.
«Якщо ви прочитаєте мою промову – багато хто це зробив, і я бачив це у ЗМІ і по телевізору, вони проаналізували її і вважали, що вона була абсолютно доречною», – відповів Трамп на запитання, яка його роль у заворушеннях у Вашингтоні.
Після цього він почав говорити про літні заворушення в Портленді, але телеведуча перервала прямий ефір, заявивши, що Трамп «почав відхилятися від правди, що він часто робить». Ведуча зазначила, що звернення американського президента не було широко прийняте як доречне, а сам Трамп у ньому назвав мітингувальників, які увірвалися в Капітолій, «дуже особливими» і сказав, що любить їх.
ВІДЕО
Трамп 6 січня на мітингу перед Білим домом заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів Джо Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США і штурмом узяли його. Трамп обіцяв піти за ними, але сам поїхав до Білого дому і спостерігав за штурмом по телевізору, стверджує CNN. Унаслідок заворушень загинуло п’ятеро осіб, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.
Під час заворушень Трамп опублікував у своїх соціальних мережах відеозвернення, у якому закликав мітингувальників розійтися. Водночас він продовжував стверджувати, що «вибори вкрали». Через цю заяву Twitter спершу заморозив сторінку Трампа, побоюючись, що вона призведе до ще більшого сплеску насильства, а потім і зовсім заблокував акаунт назавжди. Також тимчасово заблоковано сторінки американського президента у Facebook та Instagram.
8 січня Демократична партія США розповсюдила проєкт резолюції про імпічмент Трампа. Автори документа звинувачують його в підбурюванні до масових заворушень.
Влада США також розглядає можливість усунення Трампа з посади за допомогою 25-ї поправки до конституції США, Палата представників затвердила відповідну резолюцію і звернулася щодо цього до віцепрезидента Майка Пенса. Він зі свого боку відмовився усувати Трампа.