Прокуратура не планує сьогодні зустрічати голову Конституційного Суду Олександра Тупицького, щоб вручити йому підозру, повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у пресслужбі Офісу генпрокурора.
У пресслужбі підкреслили, що Тупицький уже має статус підозрюваного, його повідомили про підозру в належний спосіб і за законною процедурою. «Тому жодних процесуальних дій в аеропорту не планується», – сказали агентству.
Раніше сьогодні Тупицький заявив, що йому із власних джерел в Офісі президента відомо про заплановане «шоу з повісткою» в аеропорту – вручення підозри ввечері 13 січня після повернення його з родиною до Києва. За словами Тупицького, нині йому підозри відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України не вручено.
Зі свого боку журналіст, екснардеп і член наглядової ради «Укрзалізниці» Сергій Лещенко повідомив у своєму Telegram-каналі, що Тупицькому можуть висунути ще одну підозру. «Ідеться про можливе порушення Тупицьким ст. 364, а саме – перевищення повноважень, після того, як він провів збори суддів і сам себе відправив у відпустку, уже перебуваючи у статусі усуненого», – написав він.
Тупицького підозрюють у підкупі свідка і введенні в оману суду шляхом свідомо неправдивого показання свідка. 28 грудня Офіс генерального прокурора передав президенту України клопотання про усунення Тупицького з посади судді КС строком на два місяці, а 29 грудня глава держави підписав відповідний указ.
30 грудня КСУ опублікував заяву, у якому підкреслив, що не усуватиме Тупицького з посади, незважаючи на відповідний указ Зеленського. У КСУ заявили, що указ Зеленського не відповідає Конституції, оскільки основний документ не дає президенту права усувати суддів КСУ. До того ж Конституція взагалі не передбачає можливості усунення судді КСУ з посади, вважають у суді.
Представник президента в КСУ Федір Веніславський вважає, що президент має право усунути Тупицького. Він говорив, що такі повноваження глави держави передбачені Кримінальним процесуальним кодексом.
Як заявляла в коментарі виданню «ГОРДОН» експертка з конституційного права Юлія Кириченко, порядок усунення суддів КСУ не прописано. Тому президент не може виконати прохання Офісу генпрокурора й усунути Тупицького з посади на два місяці, вважає вона.