Президент України Володимир Зеленський попросив федеральну канцлерку Німеччини Ангелу Меркель сприяти у прискоренні отримання вакцини для України. Про це вони говорили сьогодні телефоном, повідомляє пресслужба глави Української держави.
Зазначено, що лідери країн докладно обговорили ситуацію в Україні та Німеччині, пов’язану з пандемією COVID-19 і постачанням вакцини проти цієї інфекції.
«Головним завданням зараз є захистити найбільш уразливі категорії громадян: літніх людей, лікарів, військовослужбовців. Поява сертифікованих вакцин дає нам усім надію», – сказав президент.
13 січня Зеленський звернувся з таким самим проханням до португальського президента Ребелу ді Соузи.
Головний санлікар Віктор Ляшко повідомляв, що Україна в межах глобальної ініціативи COVAX розраховує безплатно отримати 8 млн доз вакцини, їх вистачить для вакцинації 4 млн осіб (щеплення одній людині роблять двічі). Перші 5% доз у межах програми COVAX Україна очікує на початку 2021 року. Пізніше він говорив, що Україна може отримати додатково ще 8 млн доз. Про те, що Україна отримає 16 млн доз вакцини, 29 грудня заявляв міністр Кабміну Олег Немчінов.
За словами Степанова, відомство також веде переговори про закупівлю вакцини із трьома американськими й однією китайською компанією. Міністр попросив тимчасову повірену у справах США в Києві Крістіну Квін, щоб США розглянули Україну як пріоритетного кандидата на отримання вакцини в режимі тестування та використання в надзвичайних ситуаціях. У межах цієї ініціативи Київ розраховує отримати 6 млн доз вакцини, зазначав він.
Окрім того, 1,9 млн доз вакцини від китайського виробника Sinovac Biotech МОЗ планує закупити в української компанії «Лекхім», яка одержала квоту на ввезення в Україну 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech у першому півріччі 2021 року та 2022 року планує розпочати виробництво вакцини проти COVID-19 від Sinovac у Харкові. 700 тис. доз вакцини, за словами Зеленського, Україна отримає взимку 2021 року. Вакцина пройшла третій етап клінічних випробувань в Індонезії, Туреччині та Бразилії. У Туреччині дослідження продемонстрували 91,25% ефективності, в Індонезії – 65,3%, у Бразилії – загалом 50,38%.
В.о. голови Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я Ігор Кузін повідомив, що розпочати вакцинацію в Україні