Парламентська фракція партії «Слуга народу» не скликатиме окремого засідання для розгляду питання санкцій США проти нардепа від цієї фракції Олександра Дубінського. Про це в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» 15 січня заявив голова фракції Давид Арахамія.
«Питання щодо пана Дубінського може бути розглянуто на найближчому засіданні фракції разом з іншими питаннями порядку денного. Але спеціально скликати з цього приводу позачергове засідання ми не будемо», – сказав нардеп.
Арахамія додав, що поки невідомо, коли відбудеться засідання фракції.
15 січня нардеп від «Слуги народу» Олександр Качура заявив, що Дубінський вимагає негайно провести засідання фракції для розгляду питання введення міністерством фінансів США санкцій проти нього. Дубінський заявляє, що на нього написали «свідомо брехливий донос» у держустанови США.
11 січня США внесли до санкційного списку щодо України 11 фізичних осіб та організацій. Під санкції потрапило сім громадян України. Це, зокрема, колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, Дубінський, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко.
За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов’язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США ввели санкції у вересні 2020 року «за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року». Разом із Деркачем санкції ввели ще проти трьох росіян – Артема Ліфшиця, Антона Андрєєва і Дар’ї Асланової, співробітників російського «Агентства интернет-исследований» (більш відомого як «фабрика тролів»).
Дубінський заперечує, що спільно з Деркачем намагався вплинути на президентські вибори у США 2020 року.
Деркач у травні, червні, липні і вересні опублікував чотири партії записів нібито телефонних переговорів п’ятого президента України Петра Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і нині обраним президентом США Джо Байденом.
На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка і Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна та отримання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України.