Заради порятунку заступника глави Офісу президента України Олега Татарова ОПУ готує терміновий законопроєкт, який може знищити антикорупційну реформу і призвести до розриву партнерства із Заходом. Про це 18 січня у Facebook написав глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
За його інформацією, законопроєкт може вивести з підслідності НАБУ топчиновників, підриває конституційність Вищого антикорупційного суду, роблячи його спеціалізованим, дає генпрокурору право забирати справи НАБУ.
«Зараз [генпрокурорка України Ірина] Венедіктова прикривається незаконними рішеннями судів, тому ВАКС повертає справи в НАБУ. Усю співпрацю НАБУ із закордонними колегами кладуть під Офіс генпрокурора. Це так Офіс президента відреагував на рішення ВАКС, де чорним по білому написано: справа Татарова – бетонна підслідність НАБУ», – підкреслив Шабунін.
За його словами, окрім порятунку Татарова, законопроєкт підриває основні досягнення України у співпраці з МВФ і західними партнерами.
https://www.facebook.com/vitaliy.shabunin/posts/10157958880049537
Татаров 19 січня назвав підготовку такого законопроєкту фейком. Про це він написав у Telegram.
«Ні в Офісі президента України, ні в інших владних кабінетах не розглядають і не планують працювати над подібними ініціативами. Органи антикорупційної інфраструктури є невід’ємною частиною державної правоохоронної системи, і будь-які спроби пов’язати або асоціювати діяльність і статус цих органів із незаконними діями осіб, які їх очолюють, є маніпуляцією», – зазначив він.
1 грудня 2020-го екснардепа і держексперта, який, за даними слідства, забезпечив видання висновку про мінімальну різницю між вартістю квартир на Печерську та на околиці Києва, повідомили про підозру в хабарництві. Слідство вважає, що експерт забезпечив проведення недостовірної експертизи в обмін на паркомісце вартістю 250 тис. грн.
Експерта заарештували з можливістю внесення 1 млн грн застави. Як сказав на засіданні суду прокурор, переговори про хабар міг вести Татаров.
Директор НАБУ Артем Ситник заявляв, що Татаров, коли працював юристом в «Укрбуді», «фактично разом із Микитасем давав хабарі». Директор НАБУ сказав, що у детективів є переписка заступника глави ОПУ з іншими фігурантами провадження. Татаров у відповідь висунув вимогу спростувати недостовірну інформацію або публічно продемонструвати докази і заявив, що подає до суду на директора НАБУ.
Татаров заперечував свою причетність до злочину. Чиновник говорив, що «антиукраїнські сили» домагаються його відставки.
18 грудня НАБУ вручило Татарову підозру за ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) Кримінального кодексу України.
24 грудня стало відомо, що справу Татарова з НАБУ Офіс генпрокурора передав у СБУ.
Зміну складу процесуальних керівників у цій справі НАБУ розцінило як втручання в роботу правоохоронного органу і відкрило кримінальне провадження.
Вищий антикорупційний суд України визнав, що кримінальне провадження, фігурантом якого є Татаров, підслідне Національному антикорупційному бюро. Про це 13 січня повідомила пресслужба НАБУ.