В Україні необхідно знайти всі пансіонати, які працюють незаконно. Про це 22 січня в Харкові під час обговорення пожежі, що забрала життя 15 людей, заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє сайт глави держави.
«Треба, щоб ми знайшли всі об’єкти по всій країні, проконтролювали, і щоб ми жоден з об’єктів не закрили, поки не знайдемо вихід. Треба обов’язково створити реєстр та сайт з усіма такими закладами, щоб кожна людина могла бачити всю необхідну інформацію про заклади догляду за літніми людьми, заклади реабілітації», – сказав він.
Президент зазначив, що «важливо не просто розібратися із законністю закладів, а насамперед зрозуміти, чи можуть у них доглядати за старенькими та немічними, і що робити з такими людьми, якщо заклад функціонує незаконно чи не може гарантувати безпеку й належний догляд».
Зеленський вважає, що прикладом має стати Харків.
«Куди ви розписуєте людей, якщо вони повертаються до рідних; що з ними відбувається, хто їх фінансує, якусь соціальну виплату вони отримують. Тобто їхнє соціальне, фінансове, медичне забезпечення, у яких лікарнях і хто дивиться за ними. Що відбувається з такими об’єктами, які ми виявляємо з точки зору правоохоронної системи», – підкреслив глава держави.
За даними правоохоронців, у Харкові та області вже виявили 32 заклади, які працювали незаконно.
21 січня в Харкові у двоповерховому житловому будинку сталася пожежа. За попередньою інформацією поліції, у будинку перебувало приблизно 30 осіб: 27–28 літніх людей та четверо людей з обслуговчого персоналу. 15 із них загинули, 11 постраждали.
У Держслужбі з надзвичайних ситуацій повідомляли, що приміщення переобладнали під будинок для людей похилого віку. Голова Нацполіції Ігор Клименко розповідав, що пансіонат працював без відповідних документів, його облаштували у приватному будинку. У власника будівлі, за даними поліції, є ще один такий заклад – там виявили 24 літніх людей.
За фактом пожежі поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 270 Кримінального кодексу України (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки). Державне бюро розслідувань відкрило провадження про можливу службову недбалість із боку співробітників ДСНС.
Слідчі перевіряють три версії причин пожежі: підпал, необережне поводження з вогнем у побуті та електроприладами, замикання електромережі.
У межах розслідування затримали власника будинку, де був пансіонат, орендаря й адміністратора закладу. Пізніше правоохоронці затримали дружину орендаря, яка є директоркою приватного підприємства і фактично керувала будинком для людей похилого віку.