У період підготовки до місцевих виборів в Україні із фракції «Слуга народу» хотіло вийти приблизно 20 народних депутатів. Про це голова фракції Давид Арахамія сказав в інтерв’ю «Фокусу», опублікованому 25 січня.
Так він відповів на репліку журналіста, який згадав про появу у ЗМІ інформації, що після виборчого процесу із фракції може вийти до 50 народних депутатів.
«Розмови велися про понад 20 чоловік. По суті, у кожному регіоні проблемними були один-два депутати. Багато людей хотіли отримати права, але не хотіли обов’язків. Коли вони зрозуміли, що без обов’язків ніяк, то відмовилися брати і права. Але це нормальний процес, тому що для нас це був перший раз. Думаю, на наступних виборах місцевого рівня ми точно покажемо кращий результат», – сказав Арахамія.
Він визнав, що у фракції тоді відбувалися конфлікти.
«Не всі депутати отримали належну увагу і можливість якось впливати на партійні порядки в регіонах. В останні два тижні підготовки до виборів ми розрулити 90% конфліктів», – зазначив нардеп.
Арахамія не відкинув, що ситуація у фракції вплинула на результат партії на виборах.
«Коли ми всередині гриземося, це впливає на зовнішню сторону. Наприклад, у мене по Миколаївській області не було жодного конфлікту, ми чітко розподілили завдання. І в нас хороший результат», – пояснив він.
25 жовтня по всій території України, окрім анексованого Криму й окупованих районів Донецької та Луганської областей, відбулися місцеві вибори. Громадяни України обирали міських, сільських і селищних голів, а також депутатів обласних, районних, міських, сільських і селищних рад. Вибори вперше провели згідно з новим Виборчим кодексом – за пропорційною системою з відкритими списками.
В обласних центрах, за спостереженнями Комітету виборців України, «Слуга народу» показала рекордно низький результат порівняно із двома попередніми провладними партіями. Вона одержала 13% депутатських мандатів, тоді як у Блоку Петра Порошенка 2015 року було 19% мандатів, а в Партії регіонів 2010-го – 38%.