Адвокати у справі ексглави «Спецтехноекспорту» Павла Барбула заявили, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури намагаються впливати на суд через коментарі у ЗМІ про безапеляційну провину їхнього підзахисного у скоєнні злочину. Мотивом таких дій вони вважають недолік доказової бази у прокурорів, які намагаються це компенсувати формуванням хибної громадської думки напередодні чергового судового засідання.
Партнерка адвокатського об’єднання Barristers Ельвіра Лазаренко відреагувала у своєму Facebook на відповідь Офісу генпрокурора, опубліковану у виданні «Апостроф».
«У листі ОГП прекрасно все, починаючи від твердження «організації злочинної схеми розтрати» коштів заводу 410ЦА і виведення їх за кордон (презумпція невинуватості? Ні, не чули), закінчуючи твердженням про завдання збитків заводу 410 ЦА. Що характерно, такі «вкидання» найчастіше відбуваються, коли обвинуваченню сказати за фактом нічого, а «підігріти» тему треба, ще й напередодні переходу розгляду справи зі стадії підготовчого засідання у стадію судового розгляду», – написала Лазаренко.
Як спростування коментарів прокурорів САП вона опублікувала лист самого заводу 410 Цивільної авіації, в якому йдеться, що збитків державне підприємства не зазнавало.
https://www.facebook.com/elvira.lazarenko/posts/3637460642990201
Адвокат Армен Нерсесян заявив у Facebook, що прокурори САП намагаються всіляко схилити на свій бік громадську думку, що також неприпустимо в межах змагального процесу.
«Друзі та колеги, я не так часто прошу уваги у справах, котрі веду, але наразі відбувається дуже серйозна інформаційна кампанія з боку САП/НАБУ по справі, де я здійснюю захист. Справа наразі перебуває на стадії судового розгляду, й, усвідомлюючи недоліки доказової бази обвинувачення, прокурори САП намагаються всіляко схилити на свій бік громадську думку. Далеко не все так однозначно, як видається, і наразі, на мою думку, слід констатувати лише одне: докази вини осіб, що нібито «розкрадали» держпідприємство, є недостатніми і недопустимими«, – написав він.
https://www.facebook.com/konrad.kertc/posts/3536865356420397
Лазаренко додала, що за такі порушення прокурорів Європейський суд із прав людини призначає виплати постраждалій стороні, але платити доводиться не прокурорам, а всім платникам податків країни.
«Питання, скільки ж іще платники податків мають сплачувати зі своїх кишень компенсації, перш ніж органи влади навчаться дотримуватися принципу презумпції невинуватості та не будуть формувати у суспільства за допомогою зручних ЗМІ образ лиходія з людини, провину якої не встановлено вироком суду, на жаль, залишається відкритим», – зазначила вона.
Детективи НАБУ і прокурори САП закидають ексглаві «Спецтехноекспорту» Павлові Барбулу розкрадання коштів ДП «Завод 410 Цивільної авіації» в розмірі 55 млн грн. Однак судова експертиза не підтвердила таких даних слідства, спростувавши сам факт збитку. Водночас судові експерти заявили, що детективи НАБУ і прокурори САП тиснули на них із метою сфальсифікувати результати експертизи й отримати підтвердження своїх версій, писало агентство УНІАН.