Апеляційний суд Києва не задовольнив клопотання адвокатів про зміну запобіжного заходу музиканту і добровольцю Андрієві Антоненку, який фігурує у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це повідомило Суспільне.
Захист просив відпустити Антоненка на поруки, про свою готовність взяти його на поруки заявило приблизно 20 осіб.
Суд вирішив залишити без змін ухвалу про обрання запобіжного заходу Антоненку, згідно з якою він перебуватиме під вартою до кінця наступного тижня. У залі на рішення відреагували криками «Ганьба».
Перед початком засідання будівлю суду взяли під посилену охорону, у зал пустили журналістів, поручителів і учасників слухання. Під час розгляду клопотання адвокатів біля будівлі суду проводили акцію протесту на підтримку Антоненка.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання «Українська правда», цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, скоєне у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: Антоненко, військова медсестра Яна Дугарь, а також лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко. Усіх їх заарештували.
Антоненку кілька разів продовжували строк арешту, він перебуває під вартою майже рік.
Згодом Кузьменко випустили із СІЗО під цілодобовий домашній арешт, Дугарь – під особисте зобов’язання, дія запобіжного заходу для всіх трьох спливає 19 грудня.
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко. Останнього називали організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася «розвідкою»: шукала камери відеоспостереження на шляху змовників.
22 травня 2020 року поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.
Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення, що судитимуть Антоненка, Дугарь і Кузьменко за участю присяжних. Перше засідання по суті відбулося 28 вересня.