Державна регуляторна служба відмовилася погодити проєкт постанови Кабінету Міністрів, який передбачав порядок надання довідок про підтвердження статусу підприємства «зеленої» металургії, яка надає пільги на електроенергію металургійним заводам. Про це пише «Главком» із посиланням на документ.
Видання зазначає, що це рішення стосується заводу «Інтерпайп-сталь» бізнесмена Віктора Пінчука.
Процедура видавання довідок прописана так, що вона фактично не передбачає можливості відмови у виданні документа і не передбачає терміну дії такої довідки, написано в рішенні ДРС. Проєкт постанови уряду розробили з порушенням головних принципів державної регуляторної політики, таких як доцільність і адекватність, також акт не відповідає нормам законодавства, зазначають у відомстві.
«Відмовити в погодженні проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку надання довідки про підтвердження статусу підприємства «зеленої» електрометалургії», – написано в документі.
На думку представників Європейської бізнес-асоціації, надання пільг підприємствам «зеленої» металургії збільшить заборгованість перед компаніями, що виробляють електроенергію з поновних джерел і спричинить для ринку енергетики негативні наслідки.
У законі №810-Х, який ухвалила Рада як законопроєкт №3658, додано спеціальні умови для підприємств «зеленої» металургії – для них застосовуватимуть тариф на передавання, який не враховуватиме витрат «Укренерго» на виплати для фінансування розвитку «зеленої» енергетики. Автором поправок був нардеп від фракції «Слуга народу» Дмитро Кисилевський, який до депутатства працював у компанії «Інтерпайп». Про це повідомляв його колега із фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко.
«Виходить, із серпня всі підприємства повинні будуть сплачувати тариф на передачу в 1,5 раза більший, але одна єдина компанія матиме привілей його не платити зовсім, ще й до 2030 року. Ціна економії для куратора Кисилевського – $12–15 млн щороку. І це ті кошти, які недоотримає державне «Укренерго«, – писав Кучеренко.
Голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю виданню «Бізнес.Цензор» у вересні цього року заявив, що за пільги на електроенергію для заводу Пінчука заплатять бізнес, школи, дитсадки та лікарні. Він зазначив, що загалом таке нововведення коштуватиме приблизно 100 млн грн.
«Вважаю цю норму глибоко несправедливою. Такою, що, по суті, ставить у нерівні умови різних споживачів. Що особливо сумно – цю пільгу, яку матимуть підприємства з цього переліку, сплатять усі інші споживачі», – підкреслив Кудрицький.