Колишній перший заступник голови СБУ за часів президента Петра Порошенка Юрій Артюхов може стати об’єктом уваги Державного бюро розслідувань. Про це пише видання Delo.ua з посиланням на свої джерела.
Видання зазначає, що він нібито, як і раніше, залишається негласним куратором контрабандних потоків і конвертаційних центрів.
«Однак якщо раніше його недоторканність гарантували на рівні найвищих посадовців держави, то сьогодні шансів уникнути відповідальності стає дедалі менше», – ідеться в матеріалі.
Журналісти пишуть, що Артюхова вважають «одним зі стовпів репресій і тиску силовиків на підприємців за часів Петра Порошенка». 2014 року, відразу після Революції гідності і Євромайдану, Артюхова призначили на посаду першого заступника голови СБУ – начальника Головного управління з питань боротьбі з корупцією («главк К»). На цій посаді його серед іншого обвинувачували в «заступництві» над конвертаційними центрами.
«Нібито підконтрольні Артюхову організації й посадовці СБУ і фіскальної служби контролювали приблизно 10–15 «конвертів» із вигодою 0,5% від кожної операції. Окрім того, у цей самий період Артюхов нібито організовував фіктивні обшуки вдома та в офісах керівництва «Укрзалізниці», яке опиралося переходу «під дах» СБУ разом зі своїми корупційними схемами», – ідеться в матеріалі.
Журналісти зазначають, що Артюхов нібито організував безперешкодне пересування фізосіб і споживчих товарів із підконтрольної Україні території на територію, підконтрольну терористам із «ДНР» та «ЛНР», а також вугілля й металобрухту – у зворотному напрямку. Зокрема, йому приписували і контроль за розмитненням контейнерів із певними видами товарів за ціною $300–500 за контейнер і за контрабандою цигарок із Білорусі на територію України та Польщі.
Артюхов був причетним і до справи про «наплічники Авакова». За однією з версій, саме підрозділи СБУ під його керівництвом через свого давнього агента генерала Василя Пісного встановили у заступника міністра МВС Сергія Чеботаря відеозаписувальну апаратуру, пише портал.
Видання нагадало, що про непорівнянні зі статусом посадовця статки журналісти програми «Наші гроші» знімали сюжет і щодо майна самого Артюхова. Програма з назвою «Гарний кутюр’є» була присвячена тому, як відразу після звільнення Артюхова із СБУ його сім’я придбала розкішний маєток на 800 м2 в елітній Кончі-Заспі. А сам Артюхов пояснював походження коштів своїми «особливими» юридичними послугами, які він надає як «майстер індпошиву».
Сьогодні Артюхов є співвласником двох автосалонів на столичній Петрівці – «Автопасаж» (торгує автомобілями Peugeot) і «Автоград» (торгує Mitsubishi), написано в матеріалі. Окрім того, він оформлений як фізособа-підприємець, який надає послуги у сфері права. Серед видів діяльності ФОП також є готельна діяльність. ЗМІ неодноразово писали, що через ці автосалони Артюхов нібито легалізує крадені в Європі автомобілі, стверджують автори статті.
Нинішній заступник голови МВС Антон Геращенко прямо обвинувачував Артюхова в тому, що він нібито «відтиснув» автосалони в їхніх законних власників, сам Артюхов це заперечував, зазначає Delo.ua.
«ДБР, як повідомляють джерела, наближені до служби, уже готується відкрити стосовно Артюхова відразу кілька кримінальних справ», – стверджує видання.