Народний депутат від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що владі, можливо, варто було б ввести в січні повний локдаун, зокрема зупинити громадський транспорт. Про це він заявив в інтерв’ю «Радіо Свобода», коментуючи протести фізосіб-підприємців проти введення жорстких карантинних обмежень 8–24 січня 2021 року.
«Я прихильник повного локдауну з припиненням транспорту. Я послідовний прихильник цього рішення. Бо будь-які половинчасті обмеження не дають тієї користі, на яку ми розраховуємо. Разом із тим, треба відзначити – рішення уряду про карантин «вихідного дня» дозволило нам на сьогодні спостерігати менші цифри заражених коронавірусом», – зазначив Гетманцев.
Він підкреслив, що обмежувальні заходи у всіх країнах негативно позначаються на малому бізнесі.
«Великобританія знову вводить повний локдаун. Ізраїль вводить повний локдаун. Тобто безліч країн пройшла через повні локдауни. Наш уряд вирішив зробити компромісні заходи, ввівши локдаун «вихідного дня», наприклад, чи ввівши з 8 січня локдаун, не припинивши роботу транспорту. Він намагається знайти певний компроміс… Розумієте, якщо ми зможемо врятувати одне життя українця ціною 0,5% ВВП, ми повинні це зробити, навіть не замислюючись», – вважає нардеп.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Перший випадок COVID-19 в Україні було підтверджено 3 березня. До 26 грудня коронавірусом заразилося понад 1 млн осіб, із них 17,7 тис. померли, видужало більше ніж 651 тис. осіб.
У зв’язку зі зростанням захворюваності Кабінет Міністрів України вирішив ввести з 8-го до 25 січня «карантин зимових канікул» – жорсткий локдаун, схожий на той, що діяв у березні – травні 2020 року. Зокрема, буде закрито всі навчальні заклади, крім дитячих садків; кафе, бари і ресторани працюватимуть тільки на винос; спортзали, фітнес-центри і басейни буде закрито. Дозволено роботу аптек, заправок, готелів, поштових операторів, банків, перукарень і салонів краси (за попереднім записом), торгівлю продовольчими товарами.