Офіс генерального прокурора передав до Печерського районного суду Києва обвинувальний акт проти двох киян, зокрема колишнього народного депутата, якого обвинувачують у шахрайстві й підбурюванні до хабаря в розмірі $100 тис. Про це 14 січня повідомила пресслужба відомства на своїй сторінці у Facebook.
За даними слідства, колишній нардеп, змовившись із так званим «викривачем корупції», підбурював представника однієї з торговельних компаній до передання хабаря керівництву Державної фіскальної служби і Державної митної служби України.
В Офісі генпрокурора заявили, що гроші нібито мали стати винагородою за сприяння в поверненні заарештованого майна. Насправді, за їхньою інформацією, передавати кошти зловмисники не збиралися, а планували привласнити.
Їм інкримінують шахрайство і підбурювання до надання неправомірної вигоди посадовій особі (ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України).
https://www.facebook.com/pgo.gov.ua/posts/288125409369277
В Офісі генпрокурора прізвища колишнього нардепа не повідомили.
За даними LIGA.net, ідеться про екснардепа Ігоря Савченка та юриста Дмитра Штанька, який міг записувати розмову із братом глави Офісу президента Денисом Єрмаком.
Народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос 29 травня 2020 року оприлюднив записи, на яких Денис Єрмак нібито обговорює питання призначення людей на державні посади.
Андрій Єрмак пригрозив Леросу розслідуванням. Його брат назвав записи «нарізкою» і справою рук шахраїв.
Президент Володимир Зеленський 20 травня заявив, що цими записами хотіли шантажувати його.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження за фактом імовірного скоєння корупційних злочинів. Співробітник СБУ Сергій Шумський і Штанько, які фігурували в записах, заявили, що 5 квітня дали свідчення в НАБУ про факти шахрайства та корупції з боку братів Єрмаків. Штанько стверджував, що зустріч із Єрмаком-молодшим коштувала претендентам на держпосади до $20 тис.
13 травня стало відомо, що справу передали для досудового розслідування у Службу безпеки України. У справі про «плівки Леросв», передані в Національну поліцію, не виявили корупційної складової.
В інтерв’ю НВ, яке опублікували 28 травня, голова САП Назар Холодницький заявив, що прокурори «зрозуміли»: Шумський і Штанько брешуть. САП відмовилася від розслідування.
В інтерв’ю «Бабелю» 15 липня дружина Штанька Людмила Белевцова повідомляла, що в день затримання її чоловік зустрічався з Ігорем Савченком. Вона зазначила, що чоловіки « вони давно знайомі, це хороша людина, але я не знаю, чим він займається«.
«Був дуже цікавий момент: коли вони прийшли в кафе, їх посадили за один столик, але потім офіціанти чомусь пересадили їх за інший, і саме за цим, другим, столиком і знайшли гроші«, – розповідала Белевцова.
2 червня Вищий антикорупційний суд зобов’язав НАБУ відкрити кримінальне провадження.
12 вересня генпрокурорка Ірина Венедіктова заявляла, що Державне бюро розслідувань України продовжує досудове розслідування в межах кримінального провадження.