Національній поліції України не надходило від Росії запиту на видання українського нацгвардійця Віталія Марківа. Про це в інтерв’ю «Цензор.НЕТ» заявив голова Нацполіції Ігор Клименко.
«Ні, нам такого запиту не надходило… Поліція завжди діє в межах законодавства. Як внутрішнього, так і міжнародного. Політичних заяв я робити не хочу, але особисто дуже радий тому, що завдяки невідступності міністра [Арсена] Авакова і виконаній величезній роботі, зокрема і слідчих Нацполіції, вдалося звільнити Марківа і повернути його додому», – підкреслив Клименко.
11 грудня російський суд заочно заарештував Марківа. Його обвинувачують за статтею про вбивство, скоєне групою осіб за попередньою змовою.
23 грудня Слідком РФ повідомив, що висунув Марківу обвинувачення в убивстві й оголосив його в міжнародний розшук.
Аваков того самого дня заявив, що Україна попередила Інтерпол про ймовірну провокацію Росії щодо Марківа.
Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства Роккеллі та його перекладача Миронова в районі Слов’янська. За версією слідства, перебуваючи на горі Карачун, Марків нібито передав інформацію про місцеперебування журналістів.
У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, що нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі. Українські правоохоронці вважають, що італієць і росіянин загинули внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцеперебуванню журналіста, пояснювали у МВС.
Італійська прокуратура просила для Марківа 17 років в’язниці. 12 липня 2019 року суд у Павії дав нацгвардійцю 24 роки позбавлення волі.
20 листопада 2019 року захист подав скаргу на вирок.
3 листопада 2020 року Марківа виправдали. Він вийшов на волю. 4 листопада Марків повернувся в Україну і поновився на службі в батальйоні імені Кульчицького.