Запропоновані варіанти введення другого рівня пенсійної реформи можуть призвести до втрати українцями своїх пенсійних накопичень. Про це написала позафракційна народна депутатка Вікторія Гриб у блозі на сайті «Кореспондент».
За її словами, у зареєстрованих наразі у Верховній Раді законопроєктах про впровадження накопичувальної пенсійної системи – депутатському №2683 і урядовому №4408 – не передбачено механізмів, які захистять вклади українців від інфляції та девальвації.
«Українцям пропонують нести свої гроші в недержавні пенсійні фонди… Чи не здається вам, що дехто просто лобіює інтереси фінансових посередників, які «прокрутять» пенсійні внески, отримають прибуток, а люди залишаться зі знеціненими ресурсами, на які неможливо вижити?» – написала Гриб.
Вона також зазначила, що в разі ухвалення такого варіанта пенсійної реформи, є великий ризик втрати населенням грошей, відданих у пенсійні фонди, через відсутність контролю з боку держави за діяльністю приватних фондів.
«Пам’ятаєте знецінені вклади в «Ощадбанку» СРСР? Аби тієї самої схеми не повторили з накопичувальними пенсіями. Наївно думати, що держава ефективно контролюватиме приватних посередників, – підкреслила політикиня. – Потрібно не просто перейти на другий рівень пенсійної реформи, а забезпечити гарантії збереження накопичених коштів».
Позафракційний народний депутат України Муса Магомедов заявив, що в межах пенсійної реформи можна ухвалювати тільки ті рішення, які не збільшують податкового навантаження на бізнес, інакше така реформа його поховає.
Заступник голови Ради Федерації роботодавців України (ФРУ) Сергій Біленький заявив, що, упроваджуючи другий рівень пенсійної реформи, держава має гарантувати збереження пенсійних накопичень українців.