В Україні тривають «тарифні протести»
Акції протесту під загальною назвою «Стоп тарифний геноцид» в Україні тривають. Сьогодні люди протестували в Житомирі, Лубнах, Сумах, Одесі, Херсоні, Вінниці, Миргороді, Рівному, Борисполі, Донському, Харкові, Кременчуці, Чернігові, Львові та Полтаві.
У Полтаві, Одесі та Харківській області протестувальники перекрили дороги, а в Житомирі прорвалися до обласної ради і зайшли до сесійної зали, де в цей час відбувалося засідання президії. Голова облради Володимир Федоренко заявив протестувальникам, що повністю на їхньому боці і не підтримує підвищення тарифів. У поліції зазначили, що активісти не захоплювали будівлю, але, заходячи, пом’яли турнікет.
Тим часом прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що анонсоване Кабміном держрегулювання цін на газ – тільки тимчасовий захід, який діятиме під час карантину, щонайбільше – до закінчення опалювального сезону.
Як рішення проблем на газовому ринку країни в.о. глави Міненерго Юрій Вітренко запропонував закуповувати газ у «незалежних компаній із Росії».
У мережі з’явилися нові записи розмови білоруських силовиків
В інтернеті опублікували аудіозаписи, на яких, імовірно, записано розмову заступника міністра внутрішніх справ Білорусі Миколи Карпенкова з колективом Головного управління з боротьби з організованою злочинністю та корупцією Білорусі. Він пояснює силовикам, що проти учасників протесту потрібно застосовувати зброю, згадує про створення бази даних учасників протесту, а також таборів для них «із колючим дротом за периметром».
Водночас до санкцій ЄС проти Білорусі долучилося ще п’ять країн – Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Ісландія і Норвегія.
У НАТО висловили стурбованість нарощуванням військової потужності Росії у Криму
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс фіксує збільшення темпів розбудови війська Росії в регіонах від Крайньої Півночі до Балтійського регіону, Чорного моря, Близького Сходу та Північної Африки, і стурбований цим. За його словами, Альянс підвищив готовність сил і збільшив інвестиції «в нові можливості у відповідь на напористість Росії».
Зеленський обговорив із Меркель коронавірус та війну на Донбасі
У сьогоднішній телефонній розмові президент України Володимир Зеленський і федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель домовилися активізувати роботу в нормандському форматі. Зеленський розповів Меркель, що крім режиму припинення вогню, реалізація Мінських домовленостей практично не просунулася. Він також попросив її сприяти у прискоренні отримання вакцин для України.
У КНДР заявили, що продемонстрували на військовому параді «наймогутнішу зброю у світі»
На військовому параді в Північній Кореї показали стратегічну балістичну ракету для підводних човнів. Також на параді були «нові тактичні ракети», танки, самохідні гармати та інша зброя.
У світі коронавірусом заразилося понад 93 млн осіб
Станом на ранок 15 січня у світі підтвердили понад 93 млн випадків коронавірусної інфекції. 1 млн 994 тис. пацієнтів померли, 51,3 млн – одужали. В Україні від початку епідемії вірус підтверджено в 1,1 млн осіб, 20 542 хворих померли, 847 391 – одужав.
14 січня компанія Pfizer повідомила державам ЄС, що з наступного тижня тимчасово скоротить постачання своєї вакцини проти коронавірусу в Європу. Це пов’язано з модернізацією потужностей компанії. Сьогодні шість країн – учасниць Євросоюзу поскаржилися в Єврокомісію на затримки і скорочення постачань вакцини. У компанії запевнили Євросоюз, що заплановані на перший квартал 2021 року дози вакцини доправлятьза графіком.
Україна відновила список країн «червоної» зони – із неї прибрали 12 країн, серед яких Туреччина, Молдова, Боснія, Вірменія, Азербайджан, Болгарія та Іран.
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов розповів, що все більше дітей хворіє на COVID-19 із симптомами, зокрема такими, що потребують госпіталізації.
На запитання, чому Україна не отримала вакцини проти коронавірусу однією з перших, міністр заявив, що «переговори про отримання вакцини – складний процес», і пообіцяв, що українці розпочнуть вакцинацію з лютого цього року. Він також пообіцяв, що громадяни України під час масової вакцинації проти коронавірусу отримають паспорти й усі інші документи, які отримуватимуть громадяни Європейського союзу
У Фонді соціального страхування України повідомили, що громадяни країни, які перехворіли на COVID-19 і дістали ускладнення, можуть пройти реабілітацію коштом фонду.