Люди не цінуватимуть допомогу, якщо їм просто роздавати гроші, тому важливіше давати людям можливість заробити. Таку думку в інтерв’ю виданню «ГОРДОН» висловив одеський ресторатор Андрій Заричанський.
«Головне прохання до уряду – не заважати. Мені подобається, як [експрезидент Грузії Михайло] Саакашвілі каже: «Дайте кисень бізнесу. Усе інше він сам зробить». Не треба його контролювати, підлаштовувати, допомагати йому не треба в жодному разі. Тоді бізнес буде сам розвиватися – він зацікавлений у розвитку», – сказав Андрій Заричанський.
За його словами, щоб співробітники не залишилися без роботи під час карантину навесні, компанія готувала безкоштовні обіди для лікарів, які надають допомогу людям із коронавірусною інфекцією, одиноким пенсіонерам та багатодітним сім’ям.
«Ми починали з 200–300 обідів, а дійшли до 700, іноді готували й тисячу. Мені телефонує мій товариш: «У нас сусіди-пенсіонери з дому не виходять – погано ходять. Ми можемо їм обіди давати?» Я кажу: «Ну звичайно». Потім зателефонував друг, який футболом займається: «Є футболісти-пенсіонери, їм теж важко». – «Скільки їх?» – «25–30 осіб». Беремо і їх. Люди просили, ми нікому не відмовляли. Ну а як відмовиш? Потім ще лікарню дитячу взяли – 125 чи 130 осіб. Тому у нас два ресторани працювали. Це дало змогу не тільки медиків, які рятували життя одеситів, членів багатодітних сімей підтримати, але і наш персонал. Ми думали, як зробити так, щоб співробітникам було на що жити, щоб вони не розбіглися за час карантину. Розумієте, якщо просто давати людям гроші, цього не цінують. Інша річ – коли людина їх заробить. Потім ми підрахували: десь 30 чи 40 тисяч обідів за карантин приготували. Тому спокійно його перенесли, якось не розкисали», – поділився досвідом ресторатор.
Він пояснив, що всю благодійну діяльність ресторани здійснювали власним коштом.
«Ми свої кошти вкладали. Я вже говорив комусь із журналістів: є час збирати каміння, і є час їх розкидати. Те, що ми назбирали, накопичили, вклали в безкоштовні обіди, у нові проєкти. Тому ми спокійно реагували на випробування: треба – означає, посидимо на карантині. Своїх людей утримаємо однозначно», – підкреслив Заричанський.
Ресторатори Заричанські: Ми заробили у кращі часи, так поділімося тепер. Що, нехай гроші лежать у сейфі або в ничці? Повний текст інтерв’ю
Карантин у зв’язку зі спалахом коронавірусної інфекції в Україні ввели 12 березня. З 11 травня у країні розпочали пом’якшувати обмеження. 20 травня Кабмін ввів так званий адаптивний карантин: регіональна влада здобула право самостійно послаблювати обмежувальні заходи за умови відповідності низці критеріїв. 11 листопада Кабмін скасував адаптивний карантин і до 30 листопада запровадив по всій країні однакові обмеження, характерні для «помаранчевої» зони, а в суботу та неділю до кінця листопада – «карантин вихідного дня».
25 листопада стало відомо, що Кабінет Міністрів і Офіс президента України розглядають можливі варіанти введення локдауну через поширення захворюваності на COVID-19.
В інтерв’ю головній редакторці видання «ГОРДОН» Олесі Бацман заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко говорив, що після третіх вихідних «карантину вихідного дня» (28–29 листопада) українська влада ухвалить рішення, вводити локдаун чи ні.