В українців, як і раніше, залишається добре ставлення до президента України Володимира Зеленського як до людини, заявив в інтерв’ю «РБК-Україна» директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.
«Коли ми раніше опитували людей про те, що можна вважати досягненням влади, то для населення на першому місці було звільнення полонених. На другому – встановлення більш стійкого миру на Донбасі, ніж це було раніше. У Зеленського був дуже високий рівень довіри, тому навіть за великого падіння залишки цього показника довіри зберігаються. До того ж сам він не виглядає як людина, яка дотична до якихось корупційних скандалів. І поки що все, що виникало, стосується його оточення», – зазначив Паніотто.
За його словами, українці після 2014 року практично не довіряють «системним політикам».
«Тому він виглядає людиною чесною, але не кваліфікованою, яка не вміє підбирати кадри, яка не хоче сваритися з олігархами, не змогла зламати ту систему, що обіцяла. Особисто до нього поки що залишається хороше ставлення як до людини, хоча й безпорадної, але більш-менш симпатичної… Щодо інших, будь-яких системних політиків, довіра дуже сильно впала після 2014 року», – підкреслив Паніотто.
Згідно з опублікованими 30 грудня 2020 року результатами опитування КМІС, Зеленському довіряє 32,8% українців. Також глава держави залишається лідером і президентського рейтингу – його готові підтримати 27% українців, які мають намір голосувати й визначилися з вибором.
На президентських виборах, що відбулися 31 березня 2019 року, за Зеленського проголосувало 30,24% виборців, за його опонента, п’ятого президента України Петра Порошенка – 15,95%. Вони вийшли до другого туру.
У другому турі, який відбувся 21 квітня, за Зеленського проголосувало 73,22% українців, за Порошенка – 24,45%.