Народні депутати парламентської фракції «Голос» підготували матеріали, які свідчать про кнопкодавство під час призначення міністром освіти Сергія Шкарлета, однак комітет із питань регламенту і депутатської етики відмовився їх розглядати. Про це йдеться на сайті «Голосу».
У партії зазначають, що в комітеті їм заявили, що «нічого не можуть зробити із цими матеріалами».
Незважаючи на це, комітет погодився звернутися в Управління державної охорони за записом із камер у парламентському залі. Бо досі УДО відмовлялося це робити, посилаючись на бюрократичні процедури.
В опублікованих депутатами матеріалах ідеться про те, що як мінімум троє нардепів у Раді кнопкодавили під час голосування. Це має велике значення, враховуючи, що рішення про призначення Шкарлета підтримало 226 парламентарів за мінімально необхідних 226.
Згідно з інформацією на сайті Ради, нардеп від «Опозиційної платформи – За життя» Нестор Шуфрич не голосував за призначення Шкарлета. Однак «Голос» стверджує, що схожий на Шуфрича чоловік був на засіданні і слот, за яким він сидів, проголосував «за». Нардепи підозрюють, що він проголосував не своєю карткою.
Також у «Голосі» зазначають, що згідно з відео телеканала «Рада» у другому ряду сектора ОПЗЖ сиділо поруч і голосувало четверо депутатів, а на табло голосування на цьому самому ряду загорілося п’ять зелених відміток. Зате на сайті Ради є відмітка, що «за» голосував нардеп від ОПЗЖ Юрій Павленко, хоча цього дня його не було видно на записах із Ради ні до, ні після голосування.
Окрім того, порушення зафіксували й на останньому ряду ложі ОПЗЖ. Згідно з табло голосування, там свій голос «за» віддало вісім депутатів, але в «Голосі» кажуть, що нардепів там сиділо менше.
Деяких нардепів, які згідно із сайтом Ради голосували «за», не зафіксувала жодна камера й інші нардепи їх не бачили, стверджують у «Голосі». Серед них член депутатської групи «Довіра» Геннадій Вацак і представник ОПЗЖ Григорій Суркіс.
48-річний Шкарлет – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. У 2010–2020 роках був ректором Чернігівського національного технологічного університету. 2010 року його обрали депутатом Чернігівської обласної ради від Партії регіонів. 2015 року знову намагався потрапити до Чернігівської облради, цього разу – від Блоку Петра Порошенка, але безрезультатно.
У червні 2020 року Кабмін призначив його заступником міністра – в.о. міністра освіти.
Одразу після призначення Шкарлета звинуватили у плагіаті кількох наукових робіт. Сам посадовець заперечував наявність некоректних запозичень у своїх роботах. Він заявив, що «не зобов’язаний посилатися на всі статті в інтернеті» і посилається «тільки на першоджерело».
17 грудня Рада призначила Шкарлета міністром освіти, незважаючи на рішення профільного комітету і протести представників освітянської та наукової спільноти.