Однокурсник президента РФ Володимира Путіна, колишній розвідник КДБ СРСР Юрій Швець спільно з американським журналістом Крегом Угнером написав книгу про зв’язки експрезидента США Дональда Трампа з радянськими і російськими спецслужбами.
Про це він розповів в інтерв’ю засновнику видання «ГОРДОН» Дмитрові Гордону. Книгу Швець презентує у США сьогодні.
Говорячи про те, чи можна вважати Трампа агентом КДБ і ФСБ, Швець зазначив, що «агент – це людина, яка розуміє, що працює на зовнішню розвідку, наприклад, Радянського Союзу чи Росії, і свідомо виконує її завдання».
«Я думаю, що Дональд Трамп повністю відповідав цим визначенням, особливо починаючи десь із середини 2000-х років», – сказав Швець.
Він заявив, що в книзі описано його розслідування можливих зв’язків Трампа зі спецслужбами.
«За моїми даними, які опубліковано у книзі… Я внесу уточнення: книгу фактично дописав Крег Унгер. Називається вона «Кремлівський компромат». Це ніби опис мого розслідування про зв’язки Трампа з радянськими і російськими спецслужбами. Це відомий автор у США, він до цього написав такі книги, як House of Trump, House of Putin. Обидві книги були бестселерами, входили в топп’ятірку The New York Times. Головне завдання і мого розслідування, і його опису полягало в тому, щоб зробити те, що не зробив спеціальний прокурор [Роберт] Мюллер. Його призначили, щоб розслідувати питання про зв’язки Трампа з Росією, але він своєї місії не виконав, тому що він геть вдав, що… Ну, загалом, він проігнорував весь контррозвідувальний аспект цих взаємин і сфокусувався на другорядних кримінальних аспектах деяких осіб з оточення Трампа. Ми вирішили заповнити, отже, цей недолік. І цьому, власне кажучи, і присвячена ця книга», – розповів ексрозвідник.
Він стверджує, що «коріння зв’язку і контактів Дональда Трампа з агентурою зовнішньої розвідки КДБ сягає аж 70-х років і пов’язане з ненькою Україною. А ще точніше – зі славним містом Одесою».
«Якщо ви пам’ятаєте, при адміністрації Ніксона (по-моєму, це було на початку 70-х) ухвалили поправки Джексона – Вейніка. Вони різко загальмували розвиток економічних і торгових відносин між двома країнами. Через те, що радянська влада не допускала еміграції з країни. Брежнєв змушений був дозволити еміграцію – і люди поїхали. Значна частина їхала з Одеси. Комітет держбезпеки скористався цим каналом для того, щоб засунути свою агентуру. Посилали туди людей із кримінальним минулим, зі зв’язками в кримінальному середовищі, щоб розвинути їх у Сполучених Штатах. І практично до кожного підходили із шантажем, із пропозицією, від якої було важко відмовитися. Або ти підписуєш папір про згоду співпрацювати з КДБ, або ти нікуди не їдеш. І як мені сказали люди, які працювали тоді на цьому каналі, яким я просто не можу не вірити, 90% тих, хто від’їжджав, такі папери підписували. Більшість із них, опинившись за межами Радянського Союзу, одразу ж про це забувала, як про страшний сон. Але була невелика кількість людей, які, раптово опинившись у США або Ізраїлі, загорілася великою любов’ю до СРСР і його представників у вигляді посольства. І ось раптово вони починають розвивати великий бізнес із Радянським Союзом, який, зрозуміло, проходив через КДБ. Це сталося і з Дональдом Трампом», – сказав Швець.
За його даними, як мінімум двоє таких емігрантів налагодили стосунки із Трампом.
«Це була агентура, яка працювала на резидентуру зовнішньої розвідки КДБ в Нью-Йорку. […] І пішло-поїхало. І все було добре. [Трамп] поїхав до Радянського Союзу [у 1987 році]», – додав ексрозвідник.
Ексрозвідник КДБ Швець: Компромат на Трампа є. І це не відеозаписи з дівчатами, які пісяють, а документи про його фінансові відносини зі спецслужбами РФ. Читайте повний текст інтерв’ю
Мюллер із травня 2017 року розслідував імовірну змову оточення президента США із Кремлем і втручання РФ в американські вибори. Кримінальні справи порушили проти десятків людей, зокрема колишнього глави виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта і радника президента Майкла Флінна. Трамп називав розслідування Мюллера незаконним.
22 березня 2019 року стало відомо про завершення розслідування.
24 березня генпрокурор США Вільям Барр надіслав Конгресу лист, у якому йшлося, що розслідування, яке проводив Мюллер, не знайшло доказів свідомої змови Трампа і співробітників його передвиборчого штабу з Росією; також команда Мюллера, за словами Барра, не змогла довести, що президент США протидіяв правосуддю. Однак факту втручання Росії у вибори під сумнів не ставив.
Трамп заявив, що доповідь повністю виправдовує його.
Скорочену версію доповіді Мюллера мін’юст США опублікував 18 квітня. В оприлюдненій доповіді засекречено фрагменти, публікація яких, за даними відомства, могла зашкодити національним інтересам США. 16 травня суд округу Колумбія наказав міністерству юстиції оприлюднити раніше засекречені фрагменти з доповіді Мюллера. 24 липня Мюллер припустив, що проти Трампа можна буде висунути обвинувачення, коли покине Білий дім.
20 січня 2021 року строк повноважень Трампа завершився, посаду президента США обійняв Джо Байден.
Перед цим Трампа обвинуватили в підбурюванні до масових заворушень. За цим обвинуваченням Палата представників – нижня палата Конгресу США – на засіданні 13 січня проголосувала за імпічмент Трампа.
Автори резолюції вважають, що Трамп зрадив довіру на посту президента і 6 січня, коли протестувальники взяли штурмом будівлю Конгресу США, «наразив на серйозну небезпеку урядові інститути США, поставив під загрозу цілісність демократичної системи і перешкоджав мирному переданню влади».
25 січня справу про імпічмент передали на розгляд Сенату. Щоб засудити Трампа, буде потрібна підтримка як мінімум 17 республіканців у верхній палаті Конгресу.
Це вже друга спроба усунення Трампа з влади. Вперше процедуру імпічменту запустили у вересні 2019 року. Її причиною став скандал, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про можливий тиск глави Білого дому на президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови 25 липня. У розмові з ним Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента, свого суперника на президентських виборах Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор «подивиться на ситуацію». Зрештою Палата представників оголосила йому імпічмент, а Сенат відхилив обидві статті обвинувачення.
Трамп став третім лідером в історії США, щодо якого запустили процедуру імпічменту, і єдиним, якому Палата представників оголосила імпічмент двічі. До нього розгляд вели щодо Ендрю Джонсона і Білла Клінтона.
ВІДЕО