Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував заяву президента Чехії Мілоша Земана, який порівняв штурм Капітолія у США з Революцією гідності в Україні.
«Я не люблю насильницьких революцій, тому мені не подобається Майдан. І тепер американці мають це просто у себе вдома«, – сказав президент Чехії.
«Усе одно, що хтось вирішив би порівняти Мілоша Земана з Вацлавом Гавелом. Формально обидва президенти Чехії, але насправді нічого спільного», – написав міністр у Twitter.
6 січня на мітингу, який відбувся перед Білим домом, президент США Дональд Трамп заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів Джо Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США. Трамп обіцяв піти за ними, але сам поїхав до Білого дому і спостерігав за штурмом по телевізору, стверджує CNN. Унаслідок заворушень загинуло п’ятеро осіб, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.
ФБР оголосило учасників штурму в розшук, за інформацію про тих, хто встановив у будівлі Конгресу США вибухові пристрої, обіцяло винагороду.
7 січня Конгрес США затвердив Джо Байдена переможцем президентських виборів. Він набрав 306 голосів вибірників, його попередник на посаді глави держави Дональд Трамп – 232. Інавгурація нового президента США має відбутися 20 січня.
7 січня спікерка Палати представників Ненсі Пелосі закликала віцепрезидента Майка Пенса усунути Трампа з посади на підставі 25-ї поправки до конституції США (ця поправка регламентує процедуру усунення президента в разі його недієздатності) і попередила, що, якщо цього не відбудеться, Конгрес може ініціювати імпічмент.
Пенс поки що офіційно не коментував, чи готовий розпочати процедуру усунення Трампа. Відповідно до конституції, таку процедуру ініціюють на підставі заяви віцепрезидента про недієздатність глави держави. За даними The New York Times, Пенс виступає проти припинення повноважень Трампа на підставі 25-ї поправки. Віцепрезидент США вважає, що це посилить хаос у країні, а не зупинить його.
8 січня Демократична партія США розповсюдила новий проєкт резолюції про імпічмент Трампа. Автори резолюції звинувачують Трампа в підбурюванні до масових заворушень.
Згідно з опитуванням, проведеним агентством Reuters і компанією Ipsos 7–8 січня, понад половину американців хочуть негайного усунення Трампа з посади.