Верховна Рада 15 грудня ухвалила законопроєкт №4467 про продовження на рік дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Про це повідомляє кореспондент видання «ГОРДОН».
За законопроєкт у цілому із техніко-юридичним правками проголосувало 304 нардепи (216 голосів – від «Слуги народу», 26 – від «Опозиційної платформи – За життя», 22 – від «Європейської солідарності», 14 – від групи «За майбутнє», 19 – від групи «Довіра», сім – від позафракційних депутатів). Фракції «Батьківщина» та «Голос» не дали жодного голосу «за».
Дію закону про особливий статус Донбасу продовжили до 31 грудня 2021 року.
Законопроєкт зареєстрували у парламенті 7 грудня.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення до України, незважаючи на надані Україною факти та докази.
Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у вересні 2014 року (необхідність такого законодавства зафіксували у Мінських угодах про врегулювання конфлікту на Донбасі). Парламент уже кілька разів продовжував його дію, останнього разу Рада продовжила дію закону до 31 грудня 2020 року включно.
У Парижі 9 грудня відбувся саміт лідерів «Нормандської четвірки». У його підсумковому комюніке ідеться, що сторони домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою «всіх на всіх» до 31 грудня 2019 року, розведення сил і засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» та розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Домовленості виконали частково. Планували, що наступний саміт відбудеться у березні – квітні 2020 року, однак цього не сталося.