Черговий локдаун просто доб’є ресторанний бізнес, який дихає на ладан. Про це в коментарі виданню «ГОРДОН» заявив український ресторатор Дмитро Борисов.
«Жорсткий локдаун – чергова брехня і маніпуляція уряду. Буде все те саме, що й останні вісім місяців. Локдаун – це закриті церкви, транспорт, магазини й усе інше. А зараз закривають ресторани, які й так усе життя працюють за санітарно-епідеміологічними нормами, кінотеатри, салони краси, а все інше й далі працюватиме. Як стояли люди натовпами без масок у магазинах і транспорті, так і будуть це робити», – зазначив бізнесмен.
На його думку, посилені обмежувальні заходи можуть розорити ресторанний бізнес.
«Для нас не має значення, коли саме буде жорсткий карантин. Ми вже вісім місяців перебуваємо у стані виживання. Будь-які інформаційні повідомлення впливають на поведінку споживачів. Клієнти, почувши вкотре «страшилку» про зростання захворюваності, не ходять у кафе, ресторани та інші місця масового скупчення просто тому, що їм страшно. Падіння відвідуваності кафе, барів, ресторанів без карантину сягнуло 50–60%. Тому нам у принципі однаково, коли всі ці дурниці на кшталт локдауну запроваджуватимуть. Індустрія й так у стані технічного банкрутства. А черговий локдаун просто добиває ресторанний бізнес, який дихає на ладан«, – розповів Борисов.
За його словами, українці вважають за краще проводити новорічні свята вдома і не замовляють доставку їжі.
«На свята люди сидять удома, або ходять одне до одного в гості та їдять самостійно приготований салат «Олів’є». Відвідуваність закладів у січні та лютому в усі роки була низькою. Доставка їжі додому раніше була 1,5%, а протягом останнього року зросла до 3,5% від кількості відвідувачів у ресторанах. Раніше була одна доставка на 100 відвідувачів, зараз три–чотири. Наші споживачі не звикли замовляти що-небудь додому. Навіть у високорозвинених країнах доставка у кращому разі становить 25%. Якби це було 80%, тоді ми б хоча б на рівні нуля працювали. А так це не покриває ні витрат на оренду, ні вартості продуктів, із яких вам готують страви, ні зарплат, нічого. Це просто щоб щось робити, тому що уряд закрив тільки нас і дозволив працювати тільки на доставку та на винос. Однак на винос людям не цікаво брати їжу, тому що в ресторан вони приходять спілкуватися. На винос узагалі ніхто нічого не забирає. Немає у нас такого поняття», – пояснив ресторатор.
Він вважає, що щонайменше половину ресторанів закриють наступного року.
«Їх уже практично закрито. Просто орендодавці, яким пів року не платять, чекають, коли їх нерухомість зніме якийсь магазин чи аптека. Тоді табличку «ресторан» знімуть. Уже половина всіх ресторанів – банкрути», – резюмував Борисов.
9 грудня на засіданні уряду прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував у країні жорсткий карантин із 8-го до 24 січня. «Назвімо їх «зимові канікули заради безпеки». Це робиться для того, аби не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити і після новорічних свят», – заявив прем’єр.
25 листопада стало відомо, що Кабінет Міністрів та Офіс президента України розглядають можливість введення жорсткого локдауну. В інтерв’ю головній редакторці видання «ГОРДОН» Олесі Бацман заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко говорив, що рішення про введення жорсткого карантину можуть ухвалити за підсумками аналізу ефективності «карантину вихідного дня» (2 грудня Кабмін вирішив його не продовжувати).
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов говорив, що локдаун в Україні в будь-якому разі введуть, але з датою поки не визначилися.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією.